Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Konsolidacja wielu kredytów w jeden

Artykuł sponsorowany 2021-06-16 06:00:00

O kredytach konsolidacyjnych słyszało wielu klientów, ponieważ są dostępne we wszystkich bankach. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że dzięki takiemu rozwiązaniu można poprawić swoją sytuację finansową. Docenią to przede wszystkim osoby, które spłacają kilka zobowiązań i raty stają się dla nich za dużym obciążeniem dla budżetu.

Dzięki konsolidacji kredytów w jeden można natomiast cieszyć się niższą ratą, która będzie płacona zamiast wszystkich wcześniejszych zobowiązań. W dodatku obniżenie comiesięcznych wydatków na raty kredytów to tylko jedna z kilku korzyści, jakie można dzięki temu odnieść.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Z jednej strony nie można zapominać, że połączenie kredytów to tak naprawdę zaciągnięcie kolejnego w celu spłacenia tych wcześniejszych. Ważne jest jednak, że dobrze dobrany kredyt konsolidacyjny pozwoli odciążyć twój budżet, dzięki czemu każdego miesiąca zostanie ci więcej pieniędzy. Wiele osób ma problem z tym, w jaki sposób zarządzać finansami, aby uniknąć długów. Takie osoby często biorą na kredyt wszystko, co jest im potrzebne i nie zastanawiają się, jak kolejny kredyt wpłynie na stan ich finansów. Nawet jeżeli są to tanie kredyty lub takie, których sprzedawcy udzielają w ramach promocji raty zero procent, to i tak po sumowaniu wszystkich rat może się okazać, że są zbyt wysokie w stosunku do tego, jakie wynagrodzenie dostaje się od pracodawcy.

W takim przypadku najlepiej byłoby oczywiście od razu spłacić przynajmniej te kredyty, które mają najwyższą ratą. Niestety, większość osób nie może sobie pozwolić na szybkie zamknięcie kredytu, ponieważ nie mają odłożonych pieniędzy. Pozostaje więc rozwiązanie w postaci konsolidacji, która pozwala uniknąć długów i odzyskać kontrolę nad pieniędzmi.

Na czym dokładnie polega połączenie kredytów?

Połączenie rat kredytów w jedną nie miałoby sensu, gdyby jej wysokość była porównywalna z sumą wcześniejszych zobowiązań. Dlatego też banki, które oferują klientom możliwość konsolidacji zobowiązań, nie tylko łączą wszystko w jedną ratę, ale też starają się obniżyć ją do tego stopnia, aby klient nie miał żadnych trudności z jej regularnym spłacaniem. Ma to duże znaczenie, ponieważ nawet niewielkie opóźnienia wiążą się z dodatkowymi karami. Przykładowo, jeżeli obecnie płacisz trzy raty różnych kredytów, a ich comiesięczna wysokość wynosi 100, 400 oraz 1000 złotych, to po połączeniu możliwemu dzięki zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnemu bank może zaproponować ratę w wysokości 600 złotych.

Tym samym łatwiej będzie ją opłacić, bo kwota będzie dużo niższa. Dodatkowo nie musisz pamiętać o płaceniu trzech różnych rat, tylko wystarczy wykonać jeden przelew. Jeżeli nie wiesz, gdzie znaleźć tani kredyt konsolidacyjny, możesz skorzystać z serwisu Direct.Money.pl. Na stronie zebrano aktualne oferty banków, które umożliwiają połączenie różnych kredytów w jedną ratę.

Co trzeba przygotować, aby dostać kredyt konsolidacyjny?

W przypadku chęci skorzystania z konsolidacji trzeba pamiętać, aby dostarczyć do banku dokumenty, które potwierdzają wysokość obecnie spłacanych rat. Dodatkowo niezbędny jest także dowód osobisty. Warto zawczasu poprosić pracodawcę lub kadry o przygotowanie dokumentu, w którym znajdzie się potwierdzenie rodzaju stosunku pracy oraz wysokości osiąganych dochodów. Niektóre banki wymagają również wyciągu z konta bankowego. Wyjątkiem są sytuacje, w których klient chce zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w swoim dotychczasowym banku.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych