Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Karnisz podwójny - idealne rozwiązanie nie tylko do sypialni

Materiał zewnętrzny 2020-04-02 17:33:00

Przyjęło się, że karnisz podwójny stosowany jest przede wszystkim w sypialniach, gdzie oprócz upiększającej wnętrze zasłony, zawieszamy również firanę dającą nam komfort prywatności przy jednoczesnym dopełnieniu walorów estetycznych. Czy karnisz podwójny może mieć zastosowanie wyłącznie w pokoju, przeznaczonym do odpoczynku i snu? Karnisz podwójny to idealne rozwiązanie nie tylko do sypialni.

Karnisz podwójny – charakterystyka i podstawowe zastosowanie

Na początku musimy uświadomić sobie, co jest podstawową charakterystyką podwójnego karniszu. Jak sama nazwa wskazuje, posiada dwie rurki, na które mocujemy żabki, do których z kolei przyczepiamy firanę i zasłony. Karnisz podwójny nadaje się przede wszystkim do wnętrz, w których chcemy osiągnąć wizualny efekt w postaci odpowiednio dobranych firan i zasłon, które mogą zostać ułożone w bardzo przemyślany sposób, nie tylko tradycyjnie na krańcach karnisza. Wtedy karnisz podwójny sprawdzi się doskonale, ponieważ pozwoli zaprojektować stosowną estetykę wnętrza i dzięki własnemu wyglądowi oraz elementom, którym służy, czyli zasłonom i firanom, nada mu niepowtarzalny charakter. Karnisz podwójny charakteryzuje się dłuższymi wspornikami posiadającymi wgłębienia na zamocowanie dwóch biegnących równolegle rurek. Często dla wygody użytkownika, stosuje się tak zwane wsporniki (mocowane w ścianie) otwarte, umożliwiające zdjęcie lub przesunięcie całej rurki wraz z zawieszonym materiałem bez konieczności demontażu. 

Gdzie poza sypialnią sprawdzi się karnisz podwójny? 

Karnisz podwójny doskonale sprawdzi się w dużych, otwartych przestrzeniach, zwłaszcza w salonach, które posiadają duże wnęki okienne, bez drzwi balkonowych. Duża sala wręcz prosi się o piękną ornamentykę w postaci wyszukanych firan, zasłon woalowych oraz zdobionych zasłon na taśmie marszczącej. Podwójne karnisze dają więc projektantowi wnętrz oraz osobie urządzającej pokój szerokie pole do popisu. Metod zawieszenia zasłon oraz wybór ich rodzajów jest naprawdę wiele – trzeba tylko poświęcić trochę czasu na poszukiwanie oraz mieć odpowiedni zmysł estetyczny i wizję, w jaki sposób najlepiej dobrać elementy wystroju wnętrza zamocowane na karniszach. 

Jak wybrać karnisz podwójny? 

Zanim wybierzemy karnisz podwójny, sprawdźmy, czy możemy wykonać głębokie nawiercenie na śruby rozporowe mocujące wsporniki. Trzeba pamiętać, że sam karnisz podwójny będzie cięższy, rurki będą bardziej oddalone od ściany i wsporników, przez co po powieszeniu zasłon, ciężar do utrzymania stanie się całkiem spory. Należy więc odpowiednio zamocować karnisz podwójny, by uniknąć przypadkowych nieszczęść związanych z niemożliwością utrzymania ciężaru. Przed montaże ważne są oczywiście pomiary wnętrza, tak by zamówiony karnisz prezentował się idealnie i symetrycznie względem wnęk okiennych. Na koniec pozostaje jeszcze coś co może stanowić najprzyjemniejszą część składania zamówienia na karnisz – wybór ozdobnych zakończeń, które sprawią, że powieszony karnisz będzie wyjątkowy. Jeśli jednak szukasz alternatywy dla przedstawionych karniszy sprawdź publikację – "Karnisze sufitowe - czyli klasyczny styl i elegancki wygląd".

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych