Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Kalkulator kredytowy - poznaj jego 4 istotne zadania przy kredycie gotówkowym

Materiał zewnętrzny 2020-05-16 12:45:00

Proces zaciągnięcia pożyczki zależy od wielu czynników. W niektórych wypadkach może wiązać się z koniecznością przedstawienia licznych dokumentów, a w innych przebiega szybka i bezproblemowo. Jedynymi z najistotniejszych czynników jest wysokość otrzymywanego wynagrodzenia, historia kredytowa oraz wnioskowana kwota. Zastanawiasz się, jak uzyskać pożyczkę na najlepszych warunkach? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Kalkulator kredytowy jest popularny wśród osób szukających dodatkowego źródła finansowania

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki, warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych i rozeznać się wśród ofert w różnych instytucjach finansowych. Dzięki temu możemy porównać nie tylko, jaką kwotę możemy dokładnie otrzymać, ale także na jakich warunkach. Kalkulator kredytowy jest narzędziem, który w szybki sposób wyświetli nam oferty wielu instytucji finansowych, dzięki czemu nie tracimy czasu na wysyłanie zapytań do poszczególnych banków.

Od czego zacząć decydując się na kredyt gotówkowy?

Planujesz wziąć kredyt gotówkowy i nie wiesz, od czego zacząć? Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie, na pytanie jakiej kwoty potrzebujemy oraz na jaki cel. Wynika to głównie z faktu, że oferty poszczególnych banków mogą zależeć także od przeznaczenia pożyczki. Bardzo często inne oprocentowanie i prowizja obowiązują w przypadku kredytu gotówkowego na remont, a inne na realizację własnych marzeń takich jak wycieczka do odległego zakątka Ziemii. W niektórych wypadkach może się także okazać, że korzystniejsze będzie zaciągnięcie kredytu ratalnego, jeżeli potrzebna kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu.

Co daje kalkulator kredytowy?

Szukając informacji na temat pożyczek, bardzo często natrafiamy na narzędzie, jakim jest kalkulator kredytowy. Dlaczego jest on tak popularny wśród osób szukających dodatkowego źródła finansowania? Przede wszystkim jest doskonałym rozwiązaniem wtedy, kiedy nie wiemy jeszcze, jaką dokładnie kwotę potrzebujemy. Zdarza się bowiem, że zakres planowanych prac lub rodzaj zakupu zależy od posiadanego budżetu. Kalkulator kredytowy pozwoli wstępnie zweryfikować, o jaką kwotę w ogóle możemy się starać. Dodatkowo poznamy informację, jakie są mniej więcej koszty uzyskania pożyczki oraz ile wynosi rata. Dane te są szczególnie istotne dla osób, które planują wziąć kredyt po raz pierwszy i nie mają doświadczenia w procedurach bankowych.

Czemu warto rozeznać się wśród ofert?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, po co w ogóle porównywać oferty poszczególnych banków. Okazuje się jednak, że różnice między instytucjami bankowymi mogą być znaczne. Dotyczą one nie tylko wysokości pożyczki, jaką możemy otrzymać, ale także ilośrt?ci wymaganych dokumentów czy wysokości oprocentowania oraz prowizji. Wszystkie te czynniki mają wpływ nie tylko na czas potrzebny na udzielenie pożyczki, ale także ostateczną wysokość raty do zapłaty przez kredytobiorcę.

Kalkulator kredytowy a decyzja banku

Warto pamiętać, że kalkulator kredytowy ma za zadanie orientacyjne wyliczenie kwoty i warunków kredytowania. W praktyce oznacza to więc, że ostateczna decyzja banku może różnić się od tej, którą wyliczyło to narzędzie. Nie mniej jednak im niższą kwotę chcemy pożyczyć, tym mniejsze powinny być rozbieżności. Warto również pamiętać, że ostateczna propozycja banku może być także wyższa od wartości pokazanej przez kalkulator kredytowy. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to narzędzie, które pozwala zorientować się, w jakiej wysokości możemy otrzymać pożyczkę oraz na jakich warunkach.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych