Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Jakie kosze na śmieci muszą znaleźć się w każdym biurze?

AS 2020-03-31 16:02:00

W swoim biurze przede wszystkim cenisz sobie estetykę oraz organizację? Zależy Ci na ochronie środowiska i odpowiedniej segregacji śmieci? Z pomocą tego artykułu dowiesz się, jakie kosze na śmieci muszą znaleźć się w Twoim miejscu pracy.

Zestaw koszy do segregacji odpadów

W czasach kiedy ekologia i segregacja śmieci staje się dla ludzi coraz ważniejsza, zaczyna pojawiać się problem, w jakich pojemnikach zacząć je przechowywać. Wybranie odpowiedniego kosza na śmieci, wbrew pozorom może okazać się bardzo istotną rzeczą. Pod uwagę należy wziąć fakt, w jakim pomieszczeniu dany kosz ma się znajdować, jaki rozmiar ma mieć oraz jaki ma mieć kolor i styl. 

Kosz na śmieci w biurze.

Wiele biur nie posiada miejsc, w których pracownicy mogliby spożywać mniejszy posiłek. Z tego powodu zmuszeni są do konsumowania przekąsek w biurze. Opakowania po kanapkach, jogurtach czy wodzie muszą znaleźć miejsce odpowiedniego ich składowania. W takim wypadku oprócz kosza na papier należy wybrać również kosze na śmieci plastikowe, metalowe czy odpady naturalne. Ważne jest, by ilość i wielkość koszy dostosować do liczby pracowników. 

Poza tradycyjnymi koszami na śmieci istnieje też opcja wyposażenia się w bezdotykowe kosze na śmieci. Charakteryzujące się większą higieną ich użytkowania oraz wyjątkowym wyglądem, nie wspominając już o niesamowitej wygodzie korzystania z nich.

kosz bezdotykowy DZT. Producent ninestartsusa

Kosz na śmieci w biurowej kuchni i łazience.

Biuro to nie tylko miejsce pracy. Jeżeli Twoje biuro posiada udogodnienie w postaci kuchni, należy pamiętać o jej prawidłowym wyposażeniu. Warto zastanowić się nad zakupieniem zestawu koszy na odpady np. na papier, szkło, plastik, metale i tworzywa sztuczne czy odpady bio. Dodatkowo można zaopatrzyć się w pojemniki na śmieci niebezpieczne, elektrośmieci i leki. Nie wolno zapominać o odpowiednim zagospodarowaniu wolnej przestrzeni w łazience. Tam wypada skupić się, aby kosz na śmieci był przede wszystkim wykonany z odpowiedniego materiału i był jak najbardziej higieniczny. W biurowej łazience powinny znajdować się dwa rodzaje koszy. Jeden umieszczony powinien być przy umywalkach, aby swobodnie można do niego wrzucać śmieci takie jak: zużyte ręczniki papierowe czy chusteczki. Kosze powinny znajdować się również w każdej kabinie toaletowej (zwłaszcza w toaletach przeznaczonych dla kobiet), jednak dobrze jest zadbać o to, by były one możliwie jak najmniejsze, zważając na mały rozmiar pomieszczenia.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy wyborze kosza do biura?

Najlepiej jest wybierać kosze zamknięte. Zapobiega to wydostawaniu się na zewnątrz często przykrego zapachu z pojemnika oraz zmniejsza ryzyko dostania się do nich owadów i insektów.

Kosz na śmieci zamykany Soft Touch fot. eco-market.pl

Wybieraj kosze, które są łatwe do czyszczenia. Co jakiś czas wypada umyć również i te pojemniki. Ułatw zadanie sobie bądź swoim pracownikom i postaw na kosze, które nadają się wyczyszczenia.

Odpowiednio zachowane, higieniczne miejsce pracy, pozytywnie wpływa na Twoich pracowników. Zwiększając liczbę koszy na śmieci w swoim biurze, zwiększasz efektywność pracy swoich asystentów. Dzięki dużej ilości koszy na śmieci, czas znalezienia odpowiedniego miejsca, aby wyrzucić odpowiednie odpady, zmniejsza się.

Warto zadbać o higienę i ekologie, stwórz idealne miejsce pracy w zgodzie z naturą.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych