Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Jak dobrać idealną biżuterie na prezent?

Artykuł sponsorowany 2023-04-21 15:49:00

Nie da się ukryć, że biżuteria od zawsze była jednym z lepszych pomysłów na prezent. Sprawdza się ona bez względu na okoliczności, a także wywołuje szeroki uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Jednak już sam jej wybór, może przysporzyć nam nieco większej ilości problemu. Sklepy z biżuterią oferują nam różnorodne kompozycje kamieni szlachetnych i innych zdobień. Wobec tego, w jaki sposób możemy dobrać idealne dodatki biżuteryjne na prezent?

Zastanów się z jakiej okazji wręczasz biżuterię!

Prezenty z reguły wręczane są w konkretnych sytuacjach. Ich rolą jest podkreślenie relacji, troski i radości w stosunku do drugiej osoby. Analogicznie więc wybór biżuterii na prezent, powinien być dopasowany do kontekstu danej okazji. Dla przykładu można powiedzieć, że bransoletki na Dzień Mamy, będą się różnić nieco od tych, które można wręczyć np. w dniu Walentynek. Warto zauważyć, że w niektórych przypadkach o sukcesie naszego prezentu będą świadczyć niewielkie detale. W przypadku kiedy chcemy podkreślić uczucia i przywiązanie wybierzmy biżuterię z symbolem miłości lub zdecydujmy się na umieszczenie na niej personalnego grawera. Z kolei w momencie, kiedy chcemy uhonorować sukces obdarowanej osoby, wybierzmy modele z ozdobnymi cyrkoniami, które obecnie są jednymi z najbardziej pożądanych kamieni na świecie.

Dopasuj biżuterię do charakteru danej osoby!

Biżuteria - co do zasady - powinna podkreślać nie tylko urok, ale także i charakter danej osoby. Właśnie dlatego sklepy jubilerskie cechuje tak różnorodny asortyment. Wybierając dany dodatek biżuteryjny warto zwrócić uwagę na jego symbolikę, która często może wyrazić więcej, niż tysiąc słów. W przypadku bransoletek i naszyjników bardzo często można zauważyć chociażby:

  • symbol motyla - wskazuje on na delikatność i kobiecość, a także może symbolizować odrodzenie i siłę charakteru;
  • symbol węzła celtyckiego - jego kształt i forma sprawia wrażenie, że węzeł ten nie ma ani początku, ani końca. Symbolizuje on twarde stąpanie po ziemi oraz przywiązanie do tradycyjnych wartości;
  • symbol drzewa życia - jak łatwo można się domyślić, będzie to idealny dodatek dla osób, które cenią sobie wartości rodzinne i ciepło domowego ogniska. Drzewo życia reprezentuje także spokój i sentymentalność.

Powyżej zostały wymienione jedynie niektóre przykłady symboli, które są wyjątkowo popularne w przemyśle biżuteryjnym. Jednak jak łatwo można zauważyć, mają one głębokie znaczenie i pomagają podkreślić charakter i osobowość. Wobec tego, zanim zdecydujemy się na zakup biżuterii na prezent, warto zapoznać się z jej symboliką, a także dokładnie poznać druga osobę.

Stawiaj na biżuterię, która jest praktyczna!

Jednym z najważniejszych aspektów, podczas wyboru biżuterii, jest także jej praktyczność. Z pewnością nie chcemy, by nasz prezent został głęboko schowany na dno szafy i całkowicie zapomniany. Wobec tego pamiętajmy, że np. bransoletka dla taty powinna być trwała i odporna na wszelakie uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej więc będzie, jeśli będzie ona jednolita i bez zbędnych przywieszek. Z kolei jeśli zamierzmy kupić wiszące kolczyki, to upewnijmy się w pierwszej kolejności, że dana osoba faktycznie może korzystać z nich na co dzień. Stawiajmy także na biżuterię jakościową - wykonaną ze srebra lub złota wysokiej próby. Takie wyroby jubilerskie nie tracą swojej estetyki wraz z upływem czasu i zawsze będą się fenomenalnie prezentować. Bazując na powyższych wskazówkach, z pewnością uda się nam wybrać idealną biżuterię, która będzie jednocześnie trafionym prezentem!

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych