Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Apap - na różne rodzaje bólu

Artykuł sponsorowany 2021-06-23 05:36:00

Dolegliwości bólowe często dopadają nas w najmniej odpowiednim momencie. Ważna uroczystość, rozmowa o pracę czy weekendowy wyjazd - to tylko przykłady sytuacji, w których pod żadnym pozorem nie powinien towarzyszyć nam ból. Dlatego też bez względu na to, czy boli nas ząb, głowa czy mięśnie, zawsze warto mieć przy sobie Apap. Lek działa bowiem na różne rodzaje bólu, a co więcej potrafi sobie z nim poradzić w krótkim czasie.

Paracetamol w akcji

Substancją czynną Apapu jest paracetamol. Jego działanie polega na blokowaniu bólu w ośrodkowym układzie nerwowym. Niemniej jednak paracetamol może być stosowany również doraźnie, w stanach podgorączkowych bądź w czasie przeziębienia. Jeśli źle się czujemy, łapie nas przeziębienie, mamy dreszcze czy gorączkę, to spokojnie możemy sięgnąć po Apap. Najczęściej zażywamy go również wtedy, gdy boli nas głowa, ząb lub mięśnie. Doskonale sprawdza się również przy nerwobólach bądź w trakcie menstruacji, gdy kobiety odczuwają typowy dla tego okresu ból. 

Apap - dla kogo?

Paracetamol, który jest głównym składnikiem Apapu, jest w większości przypadków bezpieczną substancją. Dlatego też lek mogą stosować nawet dzieci czy osoby starsze. Producent zaleca, aby unikać Apapu w pierwszym trymestrze ciąży. Niemniej jednak lek ten na ogół jest polecany przez lekarzy ginekologów, gdy kobiecie ciężarnej towarzyszą różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Paracetamol uważany jest bowiem za jedną z najbezpieczniejszych dla płodu substancji przeciwbólowych.

Przed zażyciem Apapu kobiety w ciąży powinny koniecznie skonsultować się z lekarzem prowadzącym - nie jest bowiem wtedy zalecane przyjmowanie jakichkolwiek leków na własną rękę. Standardowo Apap można przyjmować nawet 3-4 razy dziennie, jedną lub dwie tabletki. Pamiętajmy, aby w razie wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych, natychmiast skonsultować się z lekarzem. Choć te zdarzają się bardzo rzadko, każdą nieprawidłowość należy zgłaszać medykowi.

Gdzie kupić Apap?

Apap to bardzo popularny lek, który możemy zakupić zarówno w aptece, jak i w sklepie spożywczym. Niemniej jednak farmaceuci odradzają dokonywanie zakupów w sklepach. Nigdy nie wiemy, w jakich warunkach leki są przechowywane. Co więcej, sprzedawca nie doradzi nam, jak często i jak długo zażywać Apap w naszym, konkretnym przypadku. Apap możemy kupić w aptece stacjonarnej, lecz również w aptece internetowej. Zakupy online to bezpieczne rozwiązanie dla każdego, kto na pierwszym miejscu stawia swoje zdrowie.  

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych