Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

796 mln zł świadczeń postojowych w woj. mazowieckim

dm, ZUS 2020-09-08 14:14:00

Świadczenie postojowe pomaga wielu zleceniobiorcom i osobom samozatrudnionym przetrwać okres spowolnienia gospodarczego. O pieniądze można wystąpić trzy razy.

Blisko 5 mld zł trafiło już na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców z tytułu świadczenia postojowego - poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dużą część, bo aż 796 mln zł, przekazały mazowieckie oddziały ZUS. Do 7 września wypłacono w Polsce łącznie około 2,5 mln świadczeń. Środki trafiły do osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób wykonujących umowy cywilnoprawne.

„Wypłaty są realizowane na bieżąco. Staramy się, żeby wnioski o tarczę antykryzysową były zrealizowane jak najszybciej. Mamy świadomość, że wielu przedsiębiorców oczekuje takiej pomocy" - zapewnia prof. Gertruda Uścińska.

Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Warunkiem kolejnej wypłaty jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku się nie poprawiła.

Wnioski o postojowe należy składać on-line za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. W razie wątpliwości urząd kontaktuje się z wnioskodawcą e-mailem lub telefonicznie. Wszelkie informacje na temat świadczeń oraz tego jak składać wnioski, i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

W ostatnich miesiącach znacznie wzrosła liczba osób korzystających z PUE - takich profili jest już prawie 5,5 mln. "Dzięki Platformie Usług Elektronicznych załatwimy większość spraw z ZUS bez wychodzenia z domu" – podkreśliła prof. Uścińska.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych