Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

5 przezabawnych atrakcji turystycznych, które musisz zobaczyć

as 2023-03-22 14:49:00

Podróżowanie to jedno z najbardziej ekscytujących i wzbogacających doświadczeń w życiu. Pozwala odkrywać nowe kultury, poznawać ciekawych ludzi i odkrywać ukryte skarby, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Podczas gdy niektórzy ludzie wolą odwiedzać muzea, galerie i miejsca historyczne, inni wolą odkrywać bardziej niekonwencjonalne atrakcje turystyczne.

W tym artykule przyjrzymy się pięciu przedziwnym atrakcjom turystycznym, które musisz zobaczyć, jeśli szukasz dobrej zabawy. 

1. Muzeum Złej Sztuki w Massachusetts

Muzeum Złej Sztuki (MOBA) znajduje się w Somerville w stanie Massachusetts i jest obowiązkowym miejscem dla każdego, kto ceni złą sztukę. Kolekcja muzeum składa się z obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki, które są tak złe, że aż dobre. Muzeum powstało w 1993 roku i od tego czasu stało się jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Massachusetts.

W zbiorach muzeum znajdują się dzieła takie jak „Lucy in the Field with Flowers”, czyli portret kobiety z dużym czołem, czy „Sunday on the Pot with George”, przedstawiający mężczyznę siedzącego na toalecie. W muzeum znajduje się również sklep z pamiątkami, w którym można kupić towary, takie jak koszulki i pocztówki.

2. Muzeum średniowiecznych narzędzi tortur w Pradze

Jeśli jesteś fanem średniowiecznej historii, to Muzeum Średniowiecznych Narzędzi Tortury w Pradze jest dla Ciebie idealną atrakcją turystyczną. W muzeum znajduje się kolekcja narzędzi tortur, które były używane w średniowieczu, w tym stojak, żelazna dziewica i śruba kciuka.

Odwiedzający muzeum mogą zobaczyć, w jaki sposób tych urządzeń używano do karania i torturowania ludzi w średniowieczu. W muzeum znajduje się również sklep z pamiątkami, w którym można kupić takie przedmioty, jak miniaturowe narzędzia tortur i koszulki ze zdjęciami urządzeń.

3. The Dog Bark Park Inn w Idaho

Dog Bark Park Inn w Cottonwood w stanie Idaho to hotel w kształcie gigantycznego psa rasy beagle. Hotel prowadzony jest przez parę artystów, którzy zbudowali hotel w kształcie psa, aby uczcić ich własnego psa rasy beagle.

Hotel posiada dwa pokoje gościnne, a każdy pokój jest ozdobiony dziełami sztuki o tematyce związanej z psami. W sklepie z pamiątkami goście mogą również kupić pamiątki związane z psami, takie jak pluszaki i koszulki.

4. Muzeum Sztuki Sedesu w Teksasie

Muzeum Sztuki sedesów w San Antonio w Teksasie to muzeum prezentujące sztukę wykonaną z desek sedesowych. Założyciel muzeum, Barney Smith, zaczął kolekcjonować deski sedesowe w latach 60. XX wieku i przez lata zmieniał je w dzieła sztuki.

W zbiorach muzeum znajduje się ponad 1200 desek sedesowych, z których każda ozdobiona jest niepowtarzalnym wzorem. Odwiedzający muzeum mogą zobaczyć deski sedesowe, które zostały zamienione w zegary, lustra, a nawet instrumenty muzyczne.

5. Olbrzymi kłębek sznurka, Kansas

Gigantyczny kłębek sznurka w Cawker City w Kansas jest dokładnie tym, na co mówi jego nazwa – gigantycznym kłębkiem sznurka. Kłębek sznurka waży ponad 17 000 funtów i ma ponad 40 stóp obwodu. Kłębek sznurka został zapoczątkowany w 1953 roku przez człowieka o nazwisku Frank Stoeber, który spędził 29 lat na owijaniu kłębka sznurkiem.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych