Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Problem szpitala na Józefowie z relokowaniem pacjentów zarażonych koronawirusem

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-04-02 15:50:00

Na ten moment nie odnotowaliśmy kolejnych zakażeń koronawirusem. Otrzymaliśmy wyniki testów pobranych ostatnio - wszystkie są ujemne. Dzisiaj kolejne osoby z personelu szpitala przedstawiły zwolnienia lekarskie. Wszystkie oddziały borykają się brakami kadrowymi - informuje w komunikacie Karolina Gajewska z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

"Mamy problem z relokowaniem pacjentów z wynikami dodatnimi, którzy potrzebują hospitalizacji. Szpitale przeznaczone do opieki nad zakażonymi koronawirusem, nie przyjmują pacjentów. Udało nam się przetransportować 12 osób - 10 do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i 2 do szpitala w Kozienicach. Relokowaliśmy również 3 pacjentów z wynikami ujemnymi do Pionek. W związku z tym musimy wydzielić oddział, na którym będą przebywać tylko i wyłącznie pacjenci z potwierdzonym wynikiem testu na koronawirusa. Zarząd szpitala pracuje już nad tym.

Nasz apel o pomoc w ramach wolontariatu spotkał się z dużym odzewem. Zgłaszają się do nas osoby chcące pomóc i to jest bardzo budujące. Wszystkim tym osobom bardzo dziękujemy. Trwają ustalenia dotyczące warunków wolontariatu w naszym szpitalu. Będziemy o nich informować osoby, które zgłosiły chęć pomocy.

Nieustannie potrzebujemy środków ochrony osobistej. Od wojewody mazowieckiego otrzymujemy śladowe ilości. Jesteśmy placówką pokrzywdzoną ze względu na to, że większa pomoc trafia do szpitali zakaźnych, które są zobligowane do przyjmowania pacjentów zakażonych koronawirusem. W związku z sytuacją, w jakiej znalazł się nasz szpital, potrzebujemy znacznie większej ilości środków ochrony osobistej oraz wsparcia finansowego na zakup tychże materiałów oraz sprzęt."

Przy okazji dodajmy, że w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa obecnie 35 osób chorych na COVID-19. Według porannych informacji i danych z sanepidu, w regionie radomskim zakażonych koronawirusem jest 242 pacjentów (m.in. dwie osoby z PUP w Radomiu). Ponadto ewakuowano pacjentów i trwa dezynfekcja szpitala w Grójcu. W całym kraju natomiast zarażonych jest dokładnie 2692 osoby, z czego 51 osób zmarło...

115 zakażeń koronawirusem w szpitalu na radomskim Józefowie!

autor: dm

Wasze komentarze (28)

bolek
2020-04-07 14:03:00

przyslac tu tego co pracuje dla ideii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lol
2020-04-05 01:29:00

A gdzie pani Kopacz ponoć ma udziały w szpitalu? Czemu nic nie krzyczy i nie krytykuje? Bo wie że jak sprywatyzowali szpitale to od państwa im nic się nie należy? A przecież PO to ssami bogacze , nie zrobią zrzutki na pomoc kolega? Gdzie zaopatrzenie czy sprzęt medyczny???

pytajnik
2020-04-03 11:50:00

Zapytajcie zarząd czy panuje nad sytuacją i o nowe ogniska np.onkologia.

m
2020-04-03 11:09:00

zacząć och pozbawienia pensji zarządu i na bruczek z nieudacznikami. Nie na woluntariat na internet !niech odrobią -szkodniki

pytam
2020-04-03 09:25:00

A może główny szaman i szaman soru weźmią ich do domu. Ktoś kazał ich przyjąć a w Grójcu i Nowym Mieście były ogniska.

0
2020-04-03 00:41:00

Prezydent Miasta ma obowiązek pomagać mieszkańcom a nie temu szpitalowi. Ktoś ciągle zadaje to głupie pytanie. Przypominam, bo chyba niektórzy nie wiedzą, Szpital na Józefowie jest dawno sprywatyzowany. Działa w formie Spółki, ale nie miejskiej.

do Isa
2020-04-02 22:03:00

klęska to czeka naród Polski nie zrozumiałeś miernoto nikt tu nie mówi politycznie 90 groszowcu

znachor
2020-04-02 21:46:00

W tym bajzlu to główny szaman SORu też chyba maczał paluszki?

Iso
2020-04-02 21:19:00

W dwóch wyborach dostaliście łupnia i jeszcze marudzicie. W wyborach prezydenckich czeka was klęska.

KORONSWIRUS to PiS
2020-04-02 20:03:00

Basenowy żyjesz..... słyszałem, że toniesz......

NIE KUPUJCIE GOŁĘBI
2020-04-02 20:02:00

nie przydadzą się do wyborów korespondencyjnych

PiS się konćzy
2020-04-02 20:01:00

koniec KOMUNY -PiS

UWAGA!!!!!!
2020-04-02 20:00:00

koronawirus atakuje koniec zjednoczonej prawicy czyli koniec komuny-pisu. Ludzie naprawmy nasze państwo

0
2020-04-02 19:55:00

A czy prezydent miasta pomaga szpitalowi?

0
2020-04-02 19:53:00

Witkowski to taka Kidawa radomska

0
2020-04-02 19:52:00

jaka szkoda prawica się rozpada koniec z komuną Kaczora inteligenci odetchną uffff. bo jak wiadomo poniżej 90 iq w Polsce jest większość. uwaga 500 + zostaje to dla tych do 90 iq.

PSL i PO
2020-04-02 19:28:00

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny podlega pod marszałka Struzika z PSL. Zarząd szpitala to koledzy z PSL I PO

Europe man
2020-04-02 19:14:00

To nie Owsiakowy lans tylko rzeczywistość. Prezydencie miasta gdzie jesteś

0
2020-04-02 18:59:00

A w PO sielanka bo wyrzucaja Kidawę z kandydowania

epidemiolog
2020-04-02 18:58:00

W Radomskim "zakaźnym" 30 przypadków. W Mazowieckim "czystym"115 w tym personel.

 1 2 >