Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

W Wierzbicy powstanie tężnia solankowa

dm, powiatradomski.pl 2024-07-05 11:55:00

Z końcem września w Wierzbicy powstanie tężnia solankowa. To dobra wiadomość, bo jej właściwości zdrowotne są nieocenione. Będzie mógł z niej skorzystać każdy mieszkaniec Powiatu Radomskiego.

Władze Powiatu Radomskiego podpisały umowę z firmą Misiura sp.z.o.o z województwa małopolskiego. Tężnia solankowa powstanie tuż obok Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a wybudowana zostanie w trybie zaprojektuj i wybuduj. Będzie ona dostępna dla wszystkich. Wokół teren będzie zagospodarowany, powstanie łąka kwietna, domki dla jeży i ptaków, skrzynki na warzywa, ławki, w tym jedna ławka multimedialna, kosze na śmieci, stojaki na rowery ze stacją naprawczą, huśtawką. Zamontowane zostanie też oświetlenie.

– Cały projekt potrwa około trzech miesięcy. Liczę, że uda się oddać obiekt do 16 września. Tężnia będzie służyła do seansów inhalacyjnych. Solanka, która w niej płynie będzie pochodzi z Zabłocia, które mają najwyższe właściwości zdrowotne. Wytwarzany jest mikroklimat i mikroaerozol. Seanse będą trwały 50 minut. Będzie otwarta od 15 kwietnia aż do jesieni. Jej walory zdrowotne są ogromne – mówi Kamil Misiura, właściciel firmy, która zajmuje się budową tężni.

Całkowity koszt wybudowania tężni to 495 tys. zł, z czego 200 tys. zł przeznaczył Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych