Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

UMCS zaprasza na pierwszy zjazd absolwentów

UMCS, mg 2014-04-20 12:00:00

14 czerwca 2014 roku odbędzie się Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jedno z głównych wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 70-lecia Uczelni. Dzięki wsparciu m.in. mediów oraz firm i organizacji zewnętrznych, wydarzenie będzie miało charakter integrujący społeczność uniwersytecką z mieszkańcami miasta i regionu, jak również promujący ideę Lublina, jako miasta akademickiego.

Fot. UMCS

W ramach Zjazdu na terenie Targów Lublin S.A. odbędzie się Piknik UMCS. Udział w nim wezmą władze Uczelni, absolwenci, pracownicy, studenci, jak również przedstawiciele instytucji publicznych oraz mieszkańcy Lubelszczyzny. Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka publiczna środków pieniężnych na remont Sali Widowiskowej ACK „Chatka Żaka” w ramach akcji „Absolwenci UMCS Swojej Chatce”. Każdy uczestnik będzie mógł wesprzeć inicjatywę poprzez kupno cegiełki wartościowej.

W swojej 70-letniej historii UMCS wykształcił już ponad 211 tys. absolwentów, którzy stali się najlepszymi ambasadorami zarówno Uniwersytetu, jak i Lublina. Zjazd Absolwentów UMCS to doskonała okazja do spotkania po latach, wspólnych wspomnień i refleksji oraz debaty na temat perspektyw rozwoju Uniwersytetu. Największa Uczelnia we wschodniej Polsce jest wizytówką miasta i regionu, w istotny sposób przyczyniając się do ich rozwoju. UMCS jest jednym z największych pracodawców w regionie, istotnym partnerem naukowym wielu instytucji, a także władz miejskich i wojewódzkich oraz szeroko rozumianego biznesu.

Program Zjazdu Absolwentów UMCS będzie podzielony na dwie części: oficjalną – odbywającą się na Wydziałach UMCS oraz integracyjno-rozrywkową – Piknik UMCS, który odbędzie się na terenie Targów Lublin S.A w Lublinie.
Absolwenci odwiedzający przed południem swoje macierzyste Wydziały będą mogli spotkać się ze znajomymi z lat studiów, odnowić dawne przyjaźnie oraz uczestniczyć w specjalnie zorganizowanych na okoliczność zjazdu konferencjach, wykładach czy panelach.

Głównym wydarzeniem Pikniku UMCS będzie koncert Zespołu Bajm, którego artyści wywodzą się z Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. W programie imprezy znajdą się także występy kabaretu oraz zespołów artystycznych z "Chatki Żaka", pokazy tańca, gry sportowe oraz atrakcje dla dzieci uczestników Pikniku. W trakcie wydarzenia będzie można bliżej zapoznać się z historią Uniwersytetu, spotkać znanych absolwentów Uczelni, postaci ze świata nauki, kultury, sportu. W ramach „Strefy biznes” swoją ofertę skierowaną m.in. do absolwentów zaprezentują firmy oraz przedsiębiorstwa działające w regionie lubelskim.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Nauki Szkolnictwa Wyższego – prof. Lena Kolarska-Bobińska, Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych