Poniedziałek 30 stycznia
Macieja, Martyny, Teofila
RADOM aktualna pogoda

Trzy osoby zatrzymane za rozbój

dm, KWP 2021-12-03 15:50:00

Policjanci z Błędowa zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzewanych o pobicie 50-latka oraz przywłaszczenie plecaka z artykułami spożywczymi. Zatrzymani w wieku 42-50 lat już usłyszeli zarzuty. Na wniosek prokuratury, sąd postanowił zastosować wobec całej trójki tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę policjanci z Błędowa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 50-latek został zaatakowany przez 3 osoby, które zabrały mu plecak z zawartością zakupów spożywczych, wyrobów alkoholowych i pamięci USB. Poszkodowany poinformował, że do zdarzenia doszło w Gołoszach. Napastnicy szarpali mężczyznę i grozili pobiciem.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą, od razu ustalili jakim samochodem poruszają się sprawcy. Chwilę później mundurowi w sąsiedniej miejscowości zatrzymali iveco, a w nim znaleźli skradzione rzeczy. Dwóch 50-latków i 42-latka niedługo po zdarzeniu byli już w rękach policjantów. Cała trójka została umieszczona w policyjnych celach. Sprawdzenie danych osobowych zatrzymanych mężczyzn wykazało, że jeden z nich był poszukiwany do odbycia 272 dni kary pozbawienia wolności.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące popełnionego rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o zastosowaniu wobec całej trójki, 3-miesięcznego aresztu tymczasowego. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych