Niedziela 1 października
Danuty, Remigiusza, Romana
RADOM aktualna pogoda

Stypendia Powiatu Radomskiego dla studentów kierunków lekarskich. Trwa nabór wniosków

dm, powiatradomski.pl 2022-09-29 08:52:00

Zarząd Powiatu Radomskiego ogłosił kolejny nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów V i VI roku kształcących się w szkole wyższej na kierunku lekarskim. Stypendium dla przyszłego lekarza wynosi 2 tysiące złotych brutto miesięcznie. Jak dotąd z takiej możliwości wsparcia skorzystał 1 przyszły lekarz oraz 7 pielęgniarek.

– Celem programu stypendialnego jest docenienie najzdolniejszych studentów i przekonanie ich do wyboru specjalizacji deficytowych, Szpitale, dla których Powiat Radomski jest organem nadzorującym, zadeklarowały zapewnienie stypendystom zatrudnienia i umożliwienie po ukończeniu studiów oraz stażu podyplomowego, dalszego rozwoju zawodowego w zakresie specjalizacji – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Stypendium ma charakter finansowy i jest przyznawane na okres maksymalnie 15 miesięcy, tj. od dnia 1 stycznia 2022 r. do 30 czerwca 2022 r. oraz od dnia 1 października 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. w maksymalnej wysokości 2 tysięcy złotych brutto miesięcznie w przypadku studenta kierunku lekarskiego.

Sprawy związane ze stypendiami dla pielęgniarek prowadzi z kolei Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Tutaj stypendium w wysokości 1 tysiąca złotych brutto miesięcznie przysługuje studentowi III roku pielęgniarstwa, położnictwa lub ratownictwa medycznego. Nabór wniosków ma być ogłoszony jesienią tego roku.

Stypendium może zostać przyznane studentowi, który spełnia łącznie następujące warunki:

  • kształci się na kierunku lekarskim V lub VI roku,
  • nie powtarza roku, na który ubiega się o przyznanie pomocy materialnej,
  • nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów, z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego,
  • zawrze umowę, w której zobowiąże się do przepracowania co najmniej 2 lat po zakończeniu studiów w SPZZOZ w Pionkach lub SPZZOZ – Szpital w Iłży w terminie do 12 miesięcy po zakończeniu stażu podyplomowego oraz zobowiąże się do podjęcia w okresie zatrudnienia jednej ze specjalizacji priorytetowych dla SPZZOZ w Pionkach lub SPZZOZ – Szpital w Iłży.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium występuje zainteresowany student. Wniosek wraz z załącznikami oraz Klauzulą informacyjną o zasadach przetwarzania danych osobowych w procesie naboru zainteresowani powinni złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Radomiu lub przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Radomiu, ul. Mazowieckiego 7, 26-600 Radom (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego) w terminie do 20 października 2022 roku.

Szczegóły dotyczące realizowanego programu stypendialnego, w tym kryteria naboru oraz zasady składania wniosków i przyznawania stypendiów znajdują się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu Radomskiego.

– Zachęcamy studentów kierunków lekarskich do składania wniosków, a środowisko akademickie prosimy o przekazanie przyszłym medykom informacji na temat możliwości skorzystania z programu stypendialnego Powiatu Radomskiego – dodaje starosta Waldemar Trelka.

Komentarze naszych czytelników

  • Studentka.

    2022-09-29 13:55:07

    POwiat radomski to guzik ma.Wszytko radomski PIS daje.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych