Sobota 4 luty
Andrzeja, Weroniki, Gilberta
RADOM aktualna pogoda

Śmiertelne potrącenie. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę

dm, KWP 2023-01-04 17:21:00

W ciągu kilkunastu godzin od zdarzenia funkcjonariusze z Pionek ustalili i zatrzymali podejrzanego o śmiertelne potrącenie 65-latka, do którego doszło w Jedlni. 25-latek kierując volkswagenem potrącił pieszego, po czym nie udzielając mu pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna w skutek odniesionych obrażeń zmarł. Sprawca wypadku najbliższe 3 miesiące spędzie w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W Jedlni na drodze wojewódzkiej 737 doszło do potrącenia 65-letniego mężczyzny. Sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu, który poniósł śmierć na miejscu. Policjanci, którzy wykonywali czynności na miejscu tego zdarzenia, zabezpieczyli ślady, w tym części pojazdu, które pozwoliły na ustalenie modelu oraz roku produkcji auta. Dzięki tym informacjom oraz zabezpieczonemu nagraniu z pobliskiej stacji benzynowej wytypowali pojazd, który mógł brać udział w wypadku.

Pojazd, który ustalili kryminalni zarejestrowany był na inną osobę, ale dzięki wcześniejszym czynnościom, policjanci znali tożsamość kierowcy, który aktualnie użytkuje pojazd. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanego o spowodowanie wypadku. 25-latek ukrywał się w domu, udając, że jest nieobecny. Po kilkunastu minutach otworzył drzwi, a w trakcie rozmowy przyznał się do spowodowania wypadku. Swoją ucieczkę tłumaczył strachem, ponieważ miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna wskazał, że samochód ukrył w garażu kolegi, gdzie zamierzał go naprawić. W tym celu szukał już części zamiennych. W trakcie sprawdzania wskazanego miejsca, policjanci znaleźli częściowo zdemontowanego volkswagena z widocznymi uszkodzeniami.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Została od niego pobrana krew do badania na zawartość alkoholu oraz środków odurzających w organizmie. Zatrzymany został również 20-letni kolega podejrzanego o wypadek, w garażu którego ukryto auto, a który podejrzewany jest o utrudnianie postępowania karnego.

Sąd Rejonowy w Zwoleniu zastosował wobec 25-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczka z miejsca zdarzenia zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze naszych czytelników

 • dać mu ćwiarę

  2023-01-04 12:35:50

  ucieczka z miejsca zdarzenia powinna być traktowana jak bycie po spożyciu .

 • amp

  2023-01-04 14:01:22

  i jest traktowana jak po spożyciu, więc nie ma sensu uciekać

 • der

  2023-01-04 16:57:38

  Ten 20-letni kolega mógł nie wiedzieć że jego kolega spowodował wypadek. Chyba że mu wcześniej o tym powiedział.

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2023-01-05 00:20:05

  Skoro UCIEKŁ to BYŁ PIJANY.I tak ma być traktowany.

 • paranoja

  2023-01-05 08:49:47

  12 lat i śmieszny polski wymiar kary

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych