Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą z dożywotnim zakazem

dm, KWP 2022-11-27 12:23:00

Kierujący volkswagenem nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a auto było niedopuszczone do ruchu i nie miało obowiązkowego ubezpieczenia OC. 47-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty.

Dyżurny lipskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie szpitala w Lipsku porusza się pojazd volkswagen passat, którego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci ruchu drogowego zauważyli wskazany pojazd i podjęli próbę zatrzymania go, używając sygnałów świetlnych i błyskowych.

Auto zaczęło przyspieszać, więc policjanci zgłosili dyżurnemu rozpoczęcie pościgu. Kierowca volkswagena jechał ulicami miasta bardzo agresywnie i cały czas przyspieszał. Nie reagował na sygnały do zatrzymania i ucieczkę swą kontynuował drogami polnymi oraz drogą krajową K79. Podczas pościgu kierujący, nie pozwalał się wyprzedzić zajeżdżając drogę ścigającym go policjantom powodując w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W wyniku pościgu, kierujący dojechał do swojej posesji zamieszkania, gdzie został zatrzymany. Po wyjściu z pojazdu mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo. Chwilę później mężczyzna był już w rękach policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą pościgu był 47-letni mieszkaniec powiatu lipskiego.

Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a pojazd którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 47-latek trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, zmuszenia policjantów do pościgu i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, czego dopuścił się w czasie obowiązywania zakazu sądowego. Ostatnie przestępstwo popełnił w warunkach recydywy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych