Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Policyjny pościg za niepełnoletnim motocyklistą

dm, KWP 2022-06-10 09:58:00

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 16-latkiem, którego zatrzymali do kontroli policjanci z Grójca, zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

W miniony wtorek po godz. 19 w Jasieńcu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Grójca chcieli zatrzymać kierującego motocyklem, który przekroczył prędkość o 36 km/h. Funkcjonariusze dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania, który zignorował i zaczął uciekać. Motocyklista wielokrotnie zmieniał kierunek jazdy, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jeździł po chodniku oraz pasem o przeciwnym kierunku ruchu. Chcąc zgubić policyjny pościg ukrył się za budynkiem, gdzie został szybko zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że za kierownicą jednośladu siedział 16-latek, a powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania. Jak się okazało, wziął motocykl bez wiedzy brata. Teraz o ewentualnych środkach poprawczo-wychowawczych zdecyduje Sąd Rodzinny.

Przypominamy, że niezatrzymanie do kontroli drogowej stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie posiadając do tego odpowiednich uprawień, grozi nam grzywna w wysokości nie mniejszej niż 1 500 zł, a także ryzyko ograniczenia wolności i kara aresztu. Ponadto sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych