Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Policyjny pościg za niepełnoletnim motocyklistą

dm, KWP 2022-06-10 09:58:00

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 16-latkiem, którego zatrzymali do kontroli policjanci z Grójca, zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

W miniony wtorek po godz. 19 w Jasieńcu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Grójca chcieli zatrzymać kierującego motocyklem, który przekroczył prędkość o 36 km/h. Funkcjonariusze dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania, który zignorował i zaczął uciekać. Motocyklista wielokrotnie zmieniał kierunek jazdy, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jeździł po chodniku oraz pasem o przeciwnym kierunku ruchu. Chcąc zgubić policyjny pościg ukrył się za budynkiem, gdzie został szybko zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że za kierownicą jednośladu siedział 16-latek, a powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania. Jak się okazało, wziął motocykl bez wiedzy brata. Teraz o ewentualnych środkach poprawczo-wychowawczych zdecyduje Sąd Rodzinny.

Przypominamy, że niezatrzymanie do kontroli drogowej stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie posiadając do tego odpowiednich uprawień, grozi nam grzywna w wysokości nie mniejszej niż 1 500 zł, a także ryzyko ograniczenia wolności i kara aresztu. Ponadto sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych