Czwartek 30 marca
Amelii, Kwiryna, Dobromira
RADOM aktualna pogoda

Pijane siostry zaatakowały ratowników medycznych

dm, KWP 2022-03-16 13:19:00

Policjanci z Grójca zatrzymali dwie agresywne kobiety, które w trakcie udzielania pomocy medycznej znieważyły oraz naruszyły nietykalność załogi pogotowia ratunkowego. Przypominamy, że lekarze i ratownicy medyczni podlegają podczas swojej pracy ochronie prawnej takiej samej, jak funkcjonariusz publiczny.

W sobotę wieczorem zespół ratownictwa medycznego z Grójca został wysłany do miejscowości Szczęsna, by udzielić pomocy 18-latce. Na miejscu dwoje ratowników medycznych i lekarz zastali nastolatkę oraz jej rodzinę. Widać było, że zgłaszający są pod wyraźnym wpływem alkoholu. Po wstępnym badaniu kobieta oraz jej siostra stały się bardzo agresywne. Używając niecenzuralnych słów zaczęły znieważać oraz uderzać ratowników i lekarza.

Załoga pogotowia poprosiła o pomoc policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 18- i 26-latkę. Następnego dnia młode kobiety usłyszały zarzuty karne, tj. znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych