Niedziela 4 czerwca
Franciszka, Karola, Go¶cimiła
RADOM aktualna pogoda

Nowe radiowozy na mazowieckich drogach

dm, KWP 2022-01-01 17:55:00

W grudniu do policjantów z woj. mazowieckiego trafiło 19 nowych radiowozów. Toyoty pod maską mają silniki benzynowe o pojemności 1,8 litra, który wspomagany jest dodatkowym motorem na prąd. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu lokalnych samorządów, które przeznaczyły na ten cel 50% potrzebnych środków. Druga część została sfinansowana z budżetu Komendy Głównej Policji. Nowe pojazdy wspomogą funkcjonariuszy w poprawie bezpieczeństwa w garnizonie mazowieckim.

Dzięki działaniom służby logistycznej mazowieckiej komendy i bardzo dobrej współpracy z samorządami lokalnymi, flota garnizonu mazowieckiego jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe pojazdy. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie mazowieckiej policji, będąc kolejnym wzmocnieniem technicznym dla funkcjonariuszy w ich codziennej służbie - czytamy na stronie KWP zs. w Radomiu.

Pojazdy trafiły do Ostrołęki, Ciechanowa, Kozienic, Mławy, Ostrowi Mazowieckie, Płońska, Przasnysza, Przysuchy, Sochaczewa, Sokołowa Podlaskiego, Szydłowca, Wyszkowa i Zwolenia.

Radiowozy marki toyota są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację oraz kamerę cofania. Każdy z nowych pojazdów wart jest ponad 100 tys. zł, a pod maską ma silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra, który wspomagany jest dodatkowym motorem na prąd. Łączna moc układu hybrydowego to 122 KM. Nowoczesne pojazdy służbowe pomogą funkcjonariuszom w patrolowaniu ulic miasta oraz będą wykorzystywane przez mazowieckich policjantów.

Modernizacja floty policyjnej z pewnością poprawi warunki służby policjantów oraz wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza - dodają funkcjonariusze.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych