Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Nowa droga z Iłży do Antoniowa otwarta

dm, powiatradomski.pl 2022-10-28 15:30:00

Uroczyście oddano do użytku nowy odcinek drogi powiatowej z Iłży do Antoniowa. Powstała prawie czterokilometrowa, szeroka jezdnia z ciągiem pieszo rowerowym.

Parlamentarzyści, starosta radomski, radni, władze gminy Iłża, nieprzypadkowo spotkali się właśnie tam. To właśnie podopieczni tej placówki, ich rodzice, okoliczni mieszkańcy najczęściej korzystają z tej drogi. To przede wszystkim z myślą o ich bezpieczeństwie postanowiono całkowicie rozbudować odcinek szosy z Iłży do Antoniowa. To dokładnie 3807 metrów. Cały remont kosztował 6,7 mln zł, z czego Powiat Radomski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w kwocie 2,36 mln zł. Natomiast 500 tys zł dołożył Urząd Miasta i Gminy w Iłży. Ruchliwa i niebezpieczna dotąd jezdnia, została poszerzona do sześciu metrów. Stworzono ciąg pieszo – rowerowy, przebudowano skrzyżowania, pojawiło się też oznakowanie poziome i pionowe. Inwestycję realizowała firma Budromost ze Starachowic.

– Bez tych środków zewnętrznych, bez rządowego programu budowy dróg nie byłoby możliwe realizowanie tych wszystkich remontów. Dlatego chylę czoła przed naszymi parlamentarzystami, którzy mocno się starają, aby takie inwestycje powstawały. Cieszymy się szczególnie, że tutejsze dzieci będą bezpieczne idąc do szkoły – mówi podczas otwarcia inwestycji, Waldemar Trelka, starosta powiatu radomskiego.
Warto zaznaczyć, że droga została otwarta kilka tygodni przed terminem. Poseł Marek Suski przypomniał, że to z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości powstał program, dzięki któremu od kilku lat udaje się poprawić stan dróg lokalnych.

– Jechaliśmy tą drogą i jestem pełen uznania. Droga, piękna szeroka, ze ścieżką rowerową, chodnikiem. Widać, że pięknie wykonana. W tym przypadku trzeba też pochwalić dobrą współpracę samorządów, bo nie wszędzie jest to możliwe. Tutaj świetnie współpracowała gmina Iłża ze Starostwem w Radomiu. Ukłony i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji – mówiła Anna Kwiecień.

– Cieszę się, że możemy współpracować z powiatem radomskim, bo ta droga nie jest jedyną inwestycją, przy której współpracujemy, dlatego dziękuję nie tylko władzom powiatu radomskiego, ale też parlamentarzystom. Ta droga była nam bardzo potrzebna – mówił Przemysław Burek, burmistrz miasta i gminy Iłża.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • s.p.ZOO Donek REKLAMÓWKA&SYN

  2022-10-28 09:20:22

  BRAWO PIS.

 • s.p.ZOO Donek REKLAMÓWKA&SYN

  2022-10-28 09:20:30

  BRAWO PIS

 • s.p.ZOO Donek REKLAMÓWKA&SYN.

  2022-10-28 09:20:37

  BRAWO PIS

 • s.p.ZOO Donek REKLAMÓWKA&SYN.

  2022-10-28 09:20:47

  BRAWO PIS

 • s.p.ZOO Donek REKLAMÓWKA&SYN.

  2022-10-28 09:20:59

  BRAWO PIS

 • Do głupka z góry

  2022-10-28 17:34:27

  Napisz jeszcze kilka razy.

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych