Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Komputerowe kontrole w terenie

dm, gitd.gov.pl 2021-11-30 11:15:00

Systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo i ochronę środowiska w ponad 80 ciężarówkach sprawdzili mazowieccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Co 4 kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Mazowieccy funkcjonariusze ITD kontrolowali ciężarówki, wykorzystując przede wszystkim urządzenie diagnostyczne, służące do sprawdzania poprawności działania systemów pokładowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ochronę środowiska. Sprawdzono tego dnia działanie układów w 82 pojazdach. Zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych. W zdecydowanej większości zastrzeżenia dotyczyły układów ABS i ESP oraz układu oczyszczania spalin.

Nie obyło się też bez innych, stwierdzonych w trakcie oględzin pojazdów usterek, takich jak: różna rzeźba opon, pęknięte tarcze hamulcowe, czy też wycieki płynów eksploatacyjnych. Dwa pojazdy nie miały ważnych badań technicznych. W kilku przypadkach zakazano dalszej jazdy do momentu usunięcia nieprawidłowości.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych