Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

Białobrzegi i Klwów z pomocą samorządu województwa

dm, KWP 2022-01-16 11:01:00

Remont drogi w gminie Klwów, a także zagospodarowanie terenów nad Pilicą w gminie Białobrzegi – tym razem łączna pomoc samorządu Mazowsza dla przedsięwzięć lokalnych samorządów wyniesie ponad 2,7 mln zł.

Umowy dotacyjne podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci. Radni województwa mazowieckiego w tym roku na samorządowe programy wsparcia przeznaczyli blisko 230 mln zł. To już kolejny rok, w którym władze Mazowsza wspierają lokalne samorządy, co podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski:

– Dziś podpisujemy umowy jeszcze z ubiegłego roku, ale już powoli ruszamy z tegorocznymi naborami. Zaczynamy od wsparcia dla sołectw. Można już zgłaszać wnioski – podkreśla wicemarszałek. – Gratuluję dzisiejszym beneficjentom. Życzę sprawnej realizacji inwestycji.

Ponad pół miliona na przebudowę drogi gminnej w gminie Klwów

Ponad 0,5 mln zł z budżetu województwa pozwoli poszerzyć jezdnię oraz poprawić stan nawierzchni drogi gminnej nr 330305W przebiegającej przez miejscowości Przystałowice Duże oraz Przystałowice Duże-Kolonia. Prace będą prowadzone na odcinku około 1,6 km. Na całej długości zaprojektowano pobocza.

Inwestycja, z punktu widzenia gospodarczego, jest bardzo ważna dla rozwoju gminy. W Przystałowicach Dużych siedziby mają zakłady meblarskie „Ryś”, „Myziak Meble” oraz „Kucharski Stolarstwo”, które dostarczają produkty m.in. do sieci IKEA. Przebudowana droga ułatwi sprawne dostawy do wszystkich klientów. Ponadto w miejscowościach, przez które przebiega droga działa wiele specjalistycznych gospodarstw ogrodniczych. Również ich właściciele potrzebują dobrego skomunikowania z dużymi ośrodkami miejskimi, by móc efektywnie i szybko dostarczyć świeże warzywa i owoce.

Wał przeciwpowodziowy i zagospodarowanie terenów nadpilicznych w Białobrzegach

Już wkrótce, dzięki 2,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego tereny nad Pilicą w Białobrzegach zmienią się nie do poznania. Teraz wypoczywających nad brzegiem rzeki przyciąga duża i piaszczysta plaża nad rzeką Pilicą, na której działa bezpieczne, strzeżone kąpielisko, wyposażone w niezbędne urządzenia. Wciąż nie brakuje jednak niezagospodarowanych, porośniętych nieuporządkowaną zielenią działek. Wsparcie z budżetu Mazowsza pozwoli to zmienić. W tym miejscu wybudowany zostanie wał przeciwpowodziowy i powstaną m.in. deptaki, ścieżki rowerowe, parkingi oraz ciągi komunikacyjne, a także scena plenerowa, grill, place zabaw i aktywności dla dzieci oraz strefa seniora z siłownią plenerową i małą tężnią.

W planach są też amfiteatr, całoroczny kompleks basenów otwartych, strefa gastronomii dla turystów oraz hotel z częścią restauracyjną (inwestycja prywatnego inwestora).

Wszystkie zaprojektowane elementy nowego zagospodarowania wzajemnie się uzupełniają, a także są związane przestrzennie i funkcjonalnie, tak aby optymalnie wykorzystać teren.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych