Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Areszt po napadzie na stację paliw

dm, KWP 2022-11-20 10:33:00

Grójecki sąd aresztował sprawcę rozboju na pracownika stacji paliw pod Chynowem. Zatrzymany to 33-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Policjanci ustalili również, że mężczyzna włamywał się do automatów monetowych w myjniach samochodowych. Teraz sprawcy grozi do 12 lat więzienia w warunkach recydywy.

Wieczorem 6 listopada br. na stacji paliw na terenie gminy Chynów nieznany wówczas sprawca wszedł do pomieszczenia stacji i okazując ekspedientce przedmiot przypominający broń zażądał wydania pieniędzy. Kobieta obawiając się mężczyzny przekazała mu banknoty z kasy, z którymi sprawca wybiegł ze stacji. 

Po czterech dniach intensywnej pracy wareckich kryminalnych, w miniony czwartek grójeccy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu piaseczyńskiego, który trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze w piątek kryminalni doprowadzili go do prokuratora, który skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd postanowił aresztować podejrzanego na najbliższe trzy miesiące, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje i rozprawę.

Dodatkowo kryminalni udowodnili, że 33-latek jest powiązany ze sprawą włamań do automatów wrzutowych na myjniach samochodowych w Grójcu. Do pierwszego z włamań doszło 3 listopada br. Nieznany wówczas sprawca, po wyłamaniu zamków w dwóch kasetkach w automatach myjni samochodowej skradł pieniądze. Do kolejnego włamania doszło trzy dni później. Krótko po północy, w ten sam sposób okradziono ponownie tą samą myjnię. Zatrzymany usłyszał dwa kolejne zarzuty.

Z uwagi na to, że mężczyzna był wcześniej już karany za podobne przestępstwo, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Oznacza to, że gdy za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia, on może spędzić tam znacznie więcej czasu.

Komentarze naszych czytelników

 • RCS

  2022-11-20 22:43:12

  A kiedy pójdą siedzieć wicio i frycio.

 • RCS

  2022-11-20 22:43:20

  A kiedy pójdą siedzieć wicio i frycio

 • RCS.

  2022-11-20 22:43:25

  A kiedy pójdą siedzieć wicio i frycio

 • RAdOM to PiS

  2022-11-21 15:00:03

  PiSowcy  tak zbierają piniądze na kampanie wyborczą

 • RAdOM to PiS + zlodzieje

  2022-11-21 15:00:18

  PiSowcy  tak zbierają piniądze na kampanie wyborczą

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych