Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

856 tys. zł na projekty w programie dla czystego powietrza

dm, portalsamorzadowy.pl 2023-05-08 16:09:00

20 projektów ekologicznych z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego otrzyma dofinansowanie w ramach V edycji programu "Mazowsze dla czystego powietrza 2023" – poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W sumie do subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego trafi na ten cel 856,7 tys. zł. Dofinansowane zostaną m.in. kontrole przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej w gminach Iłża, Kowala, Ciepielów, Rzeczniów i Głowaczów czy zakup zamiatarek do czyszczenia ulic dla Jedlni-Letniska i Szydłowca. Będą też pieniądze m.in. na audyty energetyczne i akcje edukacyjno-informacyjne.

"Duże zróżnicowanie projektów pokazuje, że samorządy w sposób odpowiedzialny podchodzą do kwestii związanych z jakością powietrza. Każda inwestycja jest przemyślana i odpowiada na potrzeby lokalnych społeczności" - skomentował marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik.

W sumie w ramach tegorocznej edycji programu "Mazowsze dla czystego powietrza 2023" w całym woj. mazowieckim na realizację 141 projektów zostanie przeznaczone ponad 10,3 mln zł.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych