Sobota 13 sierpnia
Diany, Hipolita, Kasjusza
RADOM aktualna pogoda

Zmiany na Politechnice Radomskiej. Powstały nowe wydziały

dag 2012-03-06 16:30:00

Od 1 marca Politechnika Radomska jest bogatsza o trzy wydziały, które powstały po przekształceniu poprzednich oraz zlikwidowaniu instytutów na prawach wydziału. - Dzięki temu możemy ubiegać się o studia II stopnia na kilku kierunkach – powiedział prorektor Politechniki Radomskiej Zbigniew Łukasik.  

Senat 27 lutego pozytywnie zaopiniował wniosek rektora Mirosława Lufta o restrukturyzację Wydziału Nauczycielskiego oraz Instytutu Filologiczno-Pedagogicznego i Instytutu Zdrowia. Z pierwszego przeniesiono wychowanie fizyczne do nowoutworzonego Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej. Znalazły się na nim również fizjoterapia i pielęgniarstwo. - Mamy uprawnienia do otworzenia kierunku ratownictwo medyczne, ale póki co jest on w uśpieniu – wyjaśnia prof. Łukasik.

Pedagogikę, filologię polską, angielską i germańską przeniesiono z kolei do nowego Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego.

Instytut Informatyczno-Techniczny z zakładami Edukacji Techniczno-Informatycznej, Fizyki Technicznej, Informatyki oraz Katedrę Matematyki z Laboratorium Komputerowym znalazł się w Wydziale Informatyki i Matematyki. - Studenci są bardzo zadowoleni z tych przemian, zwłaszcza z tej ostatniej. Dzięki temu studenci kierunku matematyka otrzymają dyplom z wydziału matematycznego – wyjaśnia prof. Zbigniew Łukasik.

Dzięki przeniesieniu poszczególnych jednostek do nowoutworzonych wydziałów władze Politechniki Radomskiej wystąpiły o zezwolenie na prowadzenie studiów II stopnia na kierunku filologia angielska, oraz w-f.

Wszystkie te zmiany mają związek ze strategią uczelni na lata 2010-2015 oraz próbą przekształcenia Politechniki w Uniwersytet Humanistyczno-Technologiczny. Rektor Mirosław Luft ma nadzieję, że ustawa sejmowa zostanie podjęta jeszcze w tym roku kalendarzowym. - My wszystkich formalności dopełniliśmy – zapewnia.  

Ilu studentów obecnie liczy Politechnika? - Aż 2100 osób mamy na Wydziale Transportu i Elektrotechniki, tyle samo na Wydziale Ekonomicznym. Wydział Filologiczno-Pedagogiczny liczy 1000 studentów, Mechaniczny - 800,  Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej - 700, Wydział Materiałoznawstwa Technologii i Wzornictwa - 450, Informatyki i Matematyki - 400, a na Wydziale Sztuki 270 - wyliczał Mirosław Luft.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych