Wtorek 9 sierpnia
Romualda, Romana, Ireny
RADOM aktualna pogoda

Zbiórka makulatury i elektroodpadów

dm, UM Radom 2022-06-30 17:39:00

Urząd Miejski zaprasza na kolejną zbiórkę makulatury oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się 2 lipca w godz. 10:00 - 14.00 na placu hipermarketu E.Leclerc przy ul. Toruńskiej 1 w Radomiu.

W ramach akcji przyjmowane będą suche i czyste: kartony (oprócz kartonów po napojach), tektura, papier pakowy, papier szkolny i biurowy, gazety i czasopisma niepowleczone lakierem i folią, książki i zeszyty bez twardych i powlekanych okładek a także duży i mały sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych. Na uczestników wydarzenia będą czekały drobne upominki.

Akcji towarzyszyć będą warsztaty trash-art dla dzieci i młodzieży. Zajęcia, mające na celu  edukację poprzez zabawę, poprowadzą przedstawiciele Fundacji Odzyskaj Środowisko. Uczestnicy warsztatów będą mogli wykonać swoje małe dzieła sztuki z elementów pochodzących z elektroodpadów. Tym samym będą mieli okazję przekonać się, że bycie „eko” i recykling są naprawdę łatwe. Zachęcamy najmłodszych radomian do wspólnej nauki i zabawy.

Głównym założeniem akcji jest zwiększenie ilości zebranych selektywnie odpadów na terenie Radomia, w celu osiągnięcia nałożonych przepisami prawa poziomów recyklingu.

Partnerami Gminy Miasta Radomia w organizacji wydarzenia są: Radomdis Polska Sp. Z o.o., MB Recycling Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Spółka komandytowa oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych