Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Utrudnienia podczas przemarszu pielgrzymek

dm, MZDiK 2022-08-05 09:46:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejściem pielgrzymek na Jasną Górę, w dniach 5 i 6 sierpnia 2022 roku (piątek i sobota) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej na ulicach Radomia, głównie w rejonie Borek oraz Jeżowej Woli.

W dniu 5 sierpnia w godzinach około 12:00-13:00 grupa pielgrzymkowa nr 18 z Kozienic wejdzie do Radomia drogą wojewódzką nr 737 (przez Siczki, Wrzosów, Antoniówkę i Rajec Szlachecki), a później zatrzyma się na odpoczynek przed kościołem przy ulicy Kozienickiej. W godzinach około 15:00-17:00 odbędzie się dalsza część przemarszu - ulicami Kozienicką, Żółkiewskiego, Kozienicką, Struga, 11 Listopada, Szarych Szeregów i Wernera do kościoła na Kapturze (w tej parafii grupa ma nocleg). Może to spowodować tymczasowe utrudnienia w ruchu oraz w kursowaniu autobusów linii 1, 3, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 21, 23, 24 i 26.

W dniu 6 sierpnia w godzinach około 7:15-9:15 grupy pątników z poszczególnych parafii będą maszerować w kierunku Wyższego Seminarium Duchownego przy ulicy Młyńskiej. Zgłoszone zostały przemarsze z niżej wymienionych kościołów na terenie Radomia: grupy nr 1 i 6 - z Miasta Kazimierzowskiego ulicami Grodzką, łącznikiem do Wałowej, Wałową, Podwalną, Narutowicza, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8:00); grupy nr 3 i 18 - z Kaptura ulicami Wernera (grupa nr 3 z kilkuminutowym zatrzymaniem na placu Domagały), Mireckiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8:00); grupa nr 7 - z Wólki Klwateckiej ulicami Klwatecką, Warszawską, Szarych Szeregów, Mireckiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 7:15); grupa nr 8 - z Borek ulicami Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8:30); grupa nr 9 - ze Śródmieścia ulicami Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Narutowicza, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8:00); grupa nr 11 - z Młodzianowa ulicami Młodzianowską, Południową, Gajową, Wjazdową, Toruńską, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8:00); grupa nr 12 - z Glinic ulicami Słowackiego, Owocową, Białą, Konopnickiej, Cymerysa-Kwiatkowskiego, aleją Grzecznarowskiego, Jana Pawła II, Południową, Gajową, Wjazdową, Toruńską, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 7:30); grupa nr 12B - z Idalina ulicami Wyścigową, Armii Krajowej, Brata Alberta, Gajową, Wjazdową, Toruńską, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 7:30); grupa nr 19 - z Ustronia ulicami Jana Pawła II, Południową, Gajową, Wjazdową, Toruńską, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 7:45); grupa nr 21 - z osiedla Akademickiego ulicami Rapackiego, Chrobrego, 11 Listopada, Szarych Szeregów, Mireckiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 7:30); grupa nr 22 - z Prędocinka ulicami Brata Alberta, Gajową, Wjazdową, Toruńską, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8:00).

Powyższe przemarsze mogą spowodować tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym, a także w kursowaniu autobusów wszystkich linii miejskich w Radomiu.

W godzinach około 8:00-11:00 (w trakcie dojścia poszczególnych grup oraz podczas trwania mszy świętej obok seminarium) wjazd w ulicę Młyńską może być dopuszczony tylko dla pojazdów upoważnionych przez organizatorów pielgrzymki.

Około godziny 11:00 nastąpi wyjście wszystkich wyżej wymienionych grup i dodatkowo grupy nr 10 z Pionek z placu obok Wyższego Seminarium Duchownego przez ulice Nadrzeczną, Starokrakowską i Krychnowicką, a następnie przez Kosów w kierunku Kowali-Stępociny. Na całej tej trasie ruch kołowy będzie utrudniony do około godziny 12:30. Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu linii 17.

Nad bezpieczeństwem przemarszu grup pątników będą czuwali funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej oraz służby porządkowe pielgrzymki. MZDiK prosi kierowców o zachowanie ostrożności na tych trasach. W miarę możliwości warto omijać ciąg ulic Limanowskiego, Starokrakowskiej i Krychnowickiej w godzinach około 7:30-12:30. Sugerowane objazdy przebiegają w obu kierunkach ulicami Łukasika, Wierzbicką, Warsztatową i Lipskiego (dojazdy będą następnie możliwe poprzecznymi ulicami: Toruńską, Starowiejską, Gospodarczą, Potkanowską bądź Stalową).

MZDiK nie odpowiada za ewentualne zmiany tras przejścia poszczególnych grup (niezgodne z wydanym uzgodnieniem). W wykazie zostały uwzględnione trasy przemarszu wszystkich grup, które zostały zgłoszone przez organizatora, to znaczy przez Duszpasterstwo Pielgrzymek Pieszych Kurii Diecezji Radomskiej.

Komentarze naszych czytelników

 • Solidarni z wiernymi

  2022-08-07 09:37:49

  Czy muszą demonstracyjnie tarasować ulicę. Polska w kryzysie kościół bogaty można przecież autokarem lub samolotem.   BISKUP PIECHOTĄ NA STARCIE I MECIE .  A W TRAKCIE PO TRASIE BRYKA SWOJĄ  NIEMIECKĄ BRYKĄ ZA GRUBE  SETKI TYSIĄCE 

 • Solidarni z wiernymi demonstracja

  2022-08-07 09:38:23

  Czy muszą demonstracyjnie tarasować ulicę. Polska w kryzysie kościół bogaty można przecież autokarem lub samolotem.   BISKUP PIECHOTĄ NA STARCIE I MECIE .  A W TRAKCIE PO TRASIE BRYKA SWOJĄ  NIEMIECKĄ BRYKĄ ZA GRUBE  SETKI TYSIĄCE 

 • Solidarni z wiernymi demonstracja nie dowiary

  2022-08-07 09:38:34

  Czy muszą demonstracyjnie tarasować ulicę. Polska w kryzysie kościół bogaty można przecież autokarem lub samolotem.   BISKUP PIECHOTĄ NA STARCIE I MECIE .  A W TRAKCIE PO TRASIE BRYKA SWOJĄ  NIEMIECKĄ BRYKĄ ZA GRUBE  SETKI TYSIĄCE 

 • Anioł stróż

  2022-08-07 09:45:26

  Dlaczego nie pielgrzymują do Chorwacji nad Adriatyk i morze Śródziemne.  Teraz tylko takie wycieczki w modzie. Dla normalnego śmiertelnika nie dostępne dla wybrańców po drodze moc atrakcji.  Aż do spotkania w cztery oczy z ich bogiem. 

 • medal zawsze ma dwie strony

  2022-08-07 10:24:36

  W jedną stronę.  co za dzień, echo dnia rozanielone, mnóstwo zdjęć i  szukaj się  na foto grafii. Mordy roześmiane , disco roztańczone . Na miejscu ładowanie akumulatorów za żarcie i za zdrowie. A w drodze powrotniej pożal się Boże.  Bez zdjęć bez zdrowia o suchym pysku. A powinno być odwrotnie.  I czy to ma sens i jest NORMALNE.  Jak po takiej imprezie  dziadostwa i chorych tylko przybywa. Bo za rok będzie powtórka i recydywa. 

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-08-09 23:47:23

  POwyżej wszędzie tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą z PełOoo.Wybaczcie jej bo jest CHORA NA GŁOWĘ.

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-08-09 23:47:32

  POwyżej wszędzie tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą z PełOoo.Wybaczcie jej bo jest CHORA NA GŁOWĘ

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA

  2022-08-09 23:47:44

  POwyżej wszędzie tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą z PełOoo.Wybaczcie jej bo jest CHORA NA GŁOWĘ

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych