Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Utrudnienia i zmiany podczas protestu rolników

dm, MZDiK 2024-03-19 12:28:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku ze zgromadzeniem publicznym, w dniu 20 marca 2024 roku (środa) od około godziny 11:00 do 18:00 mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz w kursowaniu autobusów linii miejskich na ulicach Radomia.

Zgromadzenie w ramach protestu rolników będzie tym razem złożone z trzech etapów.

ETAP 1 (w godzinach około 10:00-11:00) - blokada ruchu pojazdów w czterech lokalizacjach w Radomiu: rondo Narodowych Sił Zbrojnych (u zbiegu ulic Warszawskiej, Żółkiewskiego i Czarnieckiego); rondo Popiełuszki (u zbiegu ulic Kozienickiej, Żółkiewskiego, Zwolińskiego i alei Wojska Polskiego); plac Matki Bożej Fatimskiej (rondo u zbiegu ulicy Słowackiego, alei Wojska Polskiego i alei Grzecznarowskiego); rondo Łaskiego (u zbiegu ulic Kieleckiej, Maratońskiej i NSZZ Solidarność).

ETAP 2 (w godzinach około 11:00-12:30) - przejazd kolumn ciągników rolniczych z powyższych czterech rond do punktu kontrolnego Inspekcji Transportu Drogowego przy ulicy NSZZ Solidarność (u zbiegu z Olszynową): trasy nie są określone.

ETAP 3 (w godzinach około 13:00-18:00) - przejazd kolumny ciągników rolniczych głównymi ulicami Radomia (jedno albo dwa okrążenia - w zależności od decyzji organizatora). Trasa przejazdu będzie wiodła ulicami NSZZ Solidarność, Maratońską, 1905 Roku, Dowkontta, aleją Grzecznarowskiego, aleją Wojska Polskiego, Żółkiewskiego, Czarnieckiego, Kielecką i NSZZ Solidarność do miejsca rozpoczęcia.

Podczas tego zgromadzenia mogą występować znaczne utrudnienia w ruchu kołowym. Ze względu na korki, których można spodziewać się na większości ulic w rejonie przejazdu kolumny, będą występowały poważne zakłócenia w kursowaniu autobusów wszystkich linii miejskich. Z uwagi na nieprzewidywalność protestu decyzje o ewentualnych zmianach w komunikacji miejskiej będą podejmowane na bieżąco w terenie. Możliwe są objazdy sąsiednimi przejezdnymi ulicami lub zatrzymania autobusów na trasach do czasu zakończenia przejazdu kolumny. Dane o ewentualnych opóźnieniach i o lokalizacji poszczególnych autobusów można na bieżąco śledzić na stronie rkm.mzdik.radom.pl i w bezpłatnej aplikacji myBus.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w okolicach przejazdu, a także o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tej części Radomia.

Organizatorem zgromadzenia, oficjalnie zgłoszonego do Urzędu Miejskiego w Radomiu, jest osoba prywatna.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych