Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Uczniowie X LO mają nową salę do gimnastyki korekcyjnej

cir 2024-06-12 08:59:00

Zakończyła się rozbudowa X Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego. Szkoła wzbogaciła się o segment, w którym znalazła się sala do gimnastyki korekcyjnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową wraz z zapleczem. Zostało także zakupione niezbędne wyposażenie. Inwestycja kosztowała milion złotych.

– To są bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Ten nowoczesny obiekt poprawia warunki pracy z młodzieżą, a przede wszystkim pozwala wyrównywać szanse radomskiej młodzieży z niepełnosprawnościami – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Do X Liceum Ogólnokształcącego uczęszcza ponad 300 osób, zarówno z terenu Radomia, jak i gmin ościennych. Wśród uczniów jest młodzież niepełnosprawnościami. W budynku dobudowanym do szkoły znajduje się sala do gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji, siłownia, łazienka oraz szatnia. W nowej sali będą mogły być prowadzone zajęcia zgodnie z zaleceniami lekarskimi i poradni psychologiczno-pedagogiczne.

– To dla mnie ogromna radość, że oddajemy do dyspozycji młodych radomian w pełni wyposażoną, funkcjonalną salę do gimnastyki korekcyjnej. A dzieje się to w szkole niezwykłej. Szkole, która ma wyjątkowy klimat, i która wspaniale integruje naszą radomską młodzież – mówiła wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Budowa kompleksu trwała od jesieni 2023 r. - Wcześniej próbowaliśmy wybudować ten obiekt poprzez budżet obywatelski. Nie udało się. Pan prezydent wsłuchał się w nasze potrzeby, za co bardzo dziękuję i oto mamy nową salę, która będzie służyć uczniom z niepełnosprawnościami ale też całej społeczności szkolnej - stwierdził dyrektor X LO, Wiktor Karoń.

Poza pieniędzmi z budżetu miasta inwestycja została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który przyznał na ten cel ponad 530 tys. złotych. O budowę sali zabiegali radomscy radni, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wioletta Kotkowska i Dawid Ruszczyk. - Kiedy tylko społeczność X LO zgłosiła się do nas, że jest to niezbędne do wyrównywania szans młodzieży z niepełnosprawnościami zaczęliśmy rozmawiać z panem prezydentem, który od razu powiedział, że na to pieniądze muszą się znaleźć. Wiemy w jakiej sytuacji był samorząd, a jednak przy udziale Sejmiku Województwa Mazowieckiego i oddziału PFREON udało się szybko ukończyć tę tak potrzebną inwestycję. Bardzo się cieszymy - powiedziała Wioletta Kotkowska.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych