Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Szóstoklasiści będą poznawać swoje miasto

dm 2023-09-12 08:45:00

Rusza projekt „Poznaj swoje miasto”, czyli cykl spacerów edukacyjnych z przewodnikiem dla uczniów klas 6 szkół podstawowych.

– Chcemy, żeby młodzi ludzie mieli okazję poznać swoje miasto. Kiedyś było normą, że uczniowie radomskich szkół wybierali się na wycieczki po mieście. Później zostało to zarzucone. Dzisiaj wracamy do takich działań w odświeżonej formie. Wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemi Radomskiej w tym roku ruszamy z pilotażem. Młodzi radomianie będą mogli zobaczyć to, co w Radomiu najważniejsze, dostać kartę radomskiego turysty i uzyskać fajne nagrody. Jeśli ten projekt wypali, a jestem przekonany, że tak, to w przyszłym roku chcemy ruszyć z tym projektem na dużą skalę tak, aby jak największa liczba radomskich dzieci miała okazję dowiedzieć się jak najwięcej o mieście i żeby mogły one później zostać takimi małymi ambasadorami Radomia – mówi Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Projekt ma na celu promocję miasta, edukację regionalną, a także popularyzację pieszej turystyki miejskiej. – Wszyscy szóstoklasiści, którzy wezmą udział w naszym projekcie będą mieli okazję poznać Radom, jego historię i najważniejsze zabytki. Nasi przewodnicy w bardzo ciekawej i przystępnej dla młodzieży formie, przedstawią historię Radomia w pigułce. Trasa naszego spaceru będzie przebiegała przez ścisłe centrum miasta. Jesteśmy przekonani, że młodzi radomianie wiele wyniosą z tego projektu i przede wszystkim narodzi się w nich chęć poznawania naszego miasta, a wiedza, którą uzyskują przyczyni się do tego, że będą to miasto promować – mówi Magdalena Krajewska, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Radomskiej.  

W ramach projektu odbędzie się 30 spacerów, w których weźmie udział łącznie ok. 1000 uczniów.

Do udziału w projekcie chętne szkoły mogą zgłaszać się od 13 września za pośrednictwem elektronicznego formularza, który zostanie przesłany do radomskich podstawówek. Pierwszy spacer jest zaplanowany na 20 września.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych