• Na początku przewodniczący RM, Mateusz Tyczyński odczytał zawiadomienie Komisarza Wyborczego o wygaszeniu mandatu radnego Jana Pszczoły.
• Radni zdecydowali o udzieleniu zwolnienia od podatku właścicielom nieruchomości budynków lub ich części, w których wykonano remont elewacji. Zwolnienie będzie obowiązywało na 4 lata gdy koszt odnowionej elewacji wyniesie co najmniej 20 tys. zł. Prace nie mogą trwać dłużej niż 18 miesięcy.
Po zakończeniu remontu właściciel nieruchomości ma 90 dni na złożenie wniosku wraz z dokumentacją fotograficzną. Rozwiązanie dotyczy 360 budynków znajdujących się w obszarze rewitalizacji o strefie konserwatora zabytków. Będą odbywać się spotkania z właścicielami promujące to rozwiązanie.
• Rada przegłosowała przystąpienie do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego "Parku Północ" między ul. Łokietka a Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym oraz "Strefy Przydworcowej" - wokół dworca PKP.
Drugi z tych planów w ostatnich dniach wywołał dużą dyskusję w mediach. Przypomnijmy - jest pomysł aby na Placu Dworcowym powstał nowy dworzec autobusowy.
Zwłaszcza środowisko architektów zwracało uwagę na zbyt duże ich zdaniem rozbicie przyszłych inwestycji na etapy, których ma być aż sześć. - Jest obawa, że nim przystąpimy do etapu szóstego, trzeba będzie zmieniać etap pierwszy. Czy nie lepiej zrobić dwa etapy, jeden północnej, drugi po południowej stronie dworca - pytał radny Mateusz Tyczyński.
Z kolei radny Artur Standowicz wnioskował o konsultowanie planu ze Stowarzyszeniem Architektów RP w Radomiu.
Sekretarz miasta Rafał Górski, podkreślił strategiczne znaczenie tej części miasta, zapewnił, że będą prowadzone konsultacje, a etapowanie jest założeniem elastycznym, mogącym ulec zmianie w zależności od potrzeb.
• Radni jednogłośnie przegłosowali wniosek klubu PSL o pozbawienia godności „Honorowego Obywatela Miasta Radomia" Michaiła Fiodorowicza Orłowa. Tytuł ten nadano mu 16 stycznia 1975, w 30. rocznicę wkroczenia wojsk radzieckich do Radomia.
Uzasadniając wniosek, Jarosław Kosior powiedział: Nie możemy honorować tzw. wyzwoliciela, gdy doktryna Rosji wciąż jest taka, że Rosja kończy się tam gdzie stoi ostatni but jej żołnierza. Radny Dariusz Wójcik zwrócił uwagę, że to głosowanie symboliczne, gdyż w archiwum nie odnaleziono uchwały przyznającej Orłowowi tytułu honorowego obywatela Radomia.