Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Objazdy na Borkach. Prace Wodociągów Miejskich

dm, MZDiK 2022-11-21 13:36:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z inwestycją Wodociągów Miejskich, od dnia 24 listopada 2022 roku (czwartek) zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Dębowej, Kosowskiej i Stasieckiego. Autobusy linii 13 będą kursowały objazdem przez ulicę Limanowskiego.

Pierwszy etap zadania Wodociągów Miejskich będzie polegał na zamknięciu dla ruchu skrzyżowania ulic Dębowej, Kosowskiej i Stasieckiego (po zachodniej stronie budynków Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego). Zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów budowy i - w miarę możliwości - dojazdu do posesji. Oznakowany objazd zostanie poprowadzony w obu kierunkach ulicami Maratońską, Limanowskiego oraz Suchą. Ruch lokalny będzie natomiast odbywał się w obu kierunkach ulicami Stasieckiego (także na wprost), Sikorskiego, Kamienną i Zalewową.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy miejskie linii 13 zostaną do odwołania wycofane z ulic Maratońskiej, Dębowej i Kosowskiej. Objazd w obu kierunkach będzie przebiegał ulicami 1905 Roku, Limanowskiego, Suchą i Wośnicką, czyli dawną trasą na Borkach. Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków: Dębowa / Maratońska 02 (w kierunku ulicy Suchej), Kosowska / Stasieckiego 03 i 04 (w obu kierunkach) oraz Kosowska / Sucha 01 i 02 (w obu kierunkach). Następujące przystanki nie będą obowiązywały dla linii 13: Maratońska / Limanowskiego 01 i 02 (w obu kierunkach) oraz Maratońska / Dębowa 03 (w kierunku ulicy Limanowskiego). Na trasie objazdowej będą natomiast obowiązywały następujące przystanki: Limanowskiego / Maratońska 11 i 12 (w obu kierunkach), Limanowskiego / Sucha 13 (w kierunku ulicy 1905 Roku) oraz Sucha / Limanowskiego 02 (w kierunku ulicy Wośnickiej).

Ze względu na objazd zostanie jednocześnie skorygowany rozkład linii 13.

Inwestorem robót ziemnych zaplanowanych do realizacji w tej części Borek jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu. Według zapowiedzi wykonawcy zadania zakończenie tego etapu jest przewidywane przed świętami Bożego Narodzenia.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych