Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

MZDiK. Przywrócony ruch na Słowackiego

dm, MZDiK 2022-11-24 13:22:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z zakończeniem kolejnego etapu prac spółki Wodociągi Miejskie, został dopuszczony do ruchu odcinek ulicy Słowackiego między Nowogrodzką a Lubońskiego.

Ruch wszystkich pojazdów został już dopuszczony na odcinku ulicy Słowackiego od Nowogrodzkiej do Lubońskiego (wraz z wiaduktem nad torami i węzłem na skrzyżowaniu z ulicą Olszewskiego, czyli trasą N-S). Dotychczas tym odcinkiem mogły poruszać się jedynie pojazdy budowy i autobusy komunikacji miejskiej, a warunkowo był też dopuszczony dojazd do okolicznych posesji. Otwarcie powyższego fragmentu oznacza likwidację dotychczasowych objazdów, biegnących między innymi ulicami Żeromskiego, Lubelską, Kochanowskiego i Kalińską oraz Złotą i Białą.

Informacja o powyższych zmianach została przekazana niezwłocznie po dokonaniu odbioru oznakowania poziomego. Opublikowanie jej z kilkudniowym wyprzedzeniem nie było możliwe, ponieważ ze względu na warunki atmosferyczne wykonawca prac, działający na zlecenie spółki Wodociągi Miejskie, nie był w stanie zagwarantować terminu ich zakończenia. Dopuszczenie ruchu bez oznakowania poziomego jezdni ze względów bezpieczeństwa nie doszłoby wówczas do skutku.

Stała trasa linii 24 przez ulice Słowackiego i Górną (w kierunku pętli Os. Michałów lub Józefów / Szpital) zostanie przywrócona od 24 listopada 2022 roku, wraz z innymi zmianami w komunikacji (szczegóły są w osobnych komunikatach).

Inwestorem zadania prowadzonego w tym rejonie były Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

 • brawo

  2022-11-24 15:24:16

  3 miesiące po terminie

 • gosposia

  2022-11-25 08:42:33

  jak na radomskie warunki to mistrzostwo świata.

 • Mieszkaniec

  2022-11-26 20:05:37

  Dawno CI z dyrekcji w tej firmie,PO-winni być PO-zamykani.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych