Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Miasto przygotowane do Air Show

dm 2023-08-24 14:34:00

- Jako miasto jesteśmy w stu procentach przygotowani do Międzynarodowych Pokazów Air Show. Kolejny raz wspólnie udowodnimy, że Radom jest najlepszym miejscem do organizacji tej imprezy  i nikomu w przyszłości nie przyjdzie do głowy, by to kwestionować i wysuwać propozycje innych lokalizacji. Radom to Air Show, a Air Show to Radom - mówi prezydent Radosław Witkowski. Zapewnia jednocześnie, że miasto wypełniło wszystkie swoje zobowiązania związane m.in. z przygotowaniem zmian organizacji ruchu, zapewnieniem miejsc parkingowych, dojazdu na lotnisko czy zabezpieczeniem medycznym i sanitarnym.

W sobotę i niedzielę przy obsłudze Air Show będzie pracowało około 500 osób, w tym pracownicy urzędu, miejskich jednostek, pogotowia ratunkowego i straży miejskiej. – Dojazd na lotnisko na Sadkowie zapewni w sumie dwieście autobusów. Oprócz linii stałych zostanie też uruchomionych pięć linii specjalnych. W godzinach szczytu będą one kursowały co 3 minuty. Przygotowaliśmy też 9 parkingów z 7 tysiącami miejsc. Gorąco zachęcam, by skorzystać z komunikacji miejskiej, która będzie działała bardzo sprawnie – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński. Bilety parkingowe będą uprawniały do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Szczegóły na www.mzdik.pl.

Zakład Usług Komunalnych zadba o porządek na płycie lotniska i wokół niego, a także w miejscach, w których będą się odbywały imprezy towarzyszące. Z kolei Wodociągi Miejskie uruchomią na lotnisku cztery punkty dystrybucji wody pitnej oraz ustawią ponad 700 toalet.  

Zabezpieczenie medyczne zapewni Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego i Radomski Szpital Specjalistyczny. – Nad bezpieczeństwem uczestników pokazów będzie czuwało pięć zespołów ratownictwa medycznego. Na płycie lotniska powstaną też dwa punkty pomocy – zapowiada wiceprezydent Marta Michalska-Wilk. Zostało także przygotowanych 30 tysięcy opasek dla dzieci, na których będzie można zapisać numer telefony do opiekuna.

W trakcie pokazów na lotnisku będzie tez czynne stoisko promocyjne miasta, na którym będzie można m.in. nabyć pamiątki z Radomia.

Jak zawsze miasto przygotowało też szereg imprez towarzyszących. W piątek na deptaku odbędzie się przemarsz orkiestr wojskowych, a na placu Corazziego – finałowa gala konkursu Radom Fashion Show. Na sobotę są zaplanowane warsztaty taneczne oraz spektakl uliczny w wykonaniu Teatru Biuro Podróży. Z kolei w niedzielę odbędzie się piknik rodzinny „Niedziela na Rynku”. Szczegółowe informacje na stronie: https://kalendarz.visitradom.pl/events/air-show-radom-2023/.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych