Piątek 1 grudnia
Natalii, Blanki, Eligiusza
RADOM aktualna pogoda

Lotnisko w Radomiu. Wkrótce ogłoszenie nowych tras

dm, fly4free.pl 2023-11-21 08:36:00

Od momentu otwarcia lotnisko w Radomiu obsłużyło 95 tysięcy pasażerów, a w przyszłym roku władze portu zakładają, że liczba podróżnych przynajmniej się podwoi. Jednocześnie lada moment ma być ogłoszona letnia siatka połączeń. Z informacji portalu fly4free.pl, z naszego miasta polecimy m.in. do Macedonii Północnej i Tunezji.

Działające od końca kwietnia lotnisko w Radomiu powoli zadomawia się na mapie polskich lotnisk. Ilu pasażerów obsłużyło lotnisko? Z danych PPL wynika, że do ubiegłego czwartku z usług lotniska skorzystało 95,6 tysiąca pasażerów. Oznacza to, że w praktyce lotnisko przekroczy w tym roku liczbę 100 tysięcy podróżnych.

- Zarządzający rozpoczynając regularne połączenia w końcu kwietnia 2023 roku nie zakładał przekroczenia 200 000 pasażerów przy ogłoszonej siatce połączeń. Założenia były mniejsze niż 100 000 pasażerów, dlatego obecny i spodziewany wynik na koniec 2023 roku jest znacznie lepszy do zakładanego w kwietniu. Przy takiej, a nie innej siatce połączeń, wynik który lotnisko osiągnęło w niespełna 7 miesięcy (do dziś) niewątpliwie należy uznać za sukces - informuje PPL w komunikacie wysłanym do TVN24.

Dla radomskiego lotniska lepszy ma być przyszły rok. Jak informuje PPL, prognoza na 2024 rok zakłada obsłużenie ponad 214 tysięcy podróżnych, czyli podwojenie tegorocznego wyniku. Oznacza to zwiększenie siatki połączeń i nowe trasy.

Dokąd polecimy? Jak udało się ustalić portalowi fly4free.pl, lada moment swoją letnią siatkę połączeń z Radomia ogłosi LOT. Oficjalna lista kierunków jest na razie okryta tajemnicą, ale najprawdopodobniej na liście znajdzie się m.in. Ochryda w Macedonii Północnej. W letniej siatce lotniska pojawią się też nowe kierunku czarterowe. Z informacji Fly4free.pl wynika, że niemal przesądzone jest uruchomienie lotów do Tunezji, która jest jednym z najszybciej rosnących urlopowo kierunków wśród turystów z Polski.

Oficjalną siatkę połączeń poznamy wkrótce. Przypomnijmy, że w zimowym rozkładzie lotów z Radomia polecimy do Szarm el-Szejk i Taby w Egipcie (loty raz w tygodniu), po 2 razy w tygodniu do Paryża i Rzymu lata LOT, a od 13 grudnia loty do cypryjskiej Larnaki w środy i soboty będzie realizował Wizz Air.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych