Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Lotnisko w Radomiu podsumowuje pierwszy rok funkcjonowania

dm 2024-04-28 07:51:00

27 kwietnia mija rok od uruchomienia Lotniska Warszawa-Radom. W tym czasie port odprawił ponad 130 tys. pasażerów.

Od początku funkcjonowania Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło dokładnie 130.453 podróżnych. Szczególnym okresem dla portu był z pewnością sezon wakacyjny 2023 roku, kiedy w Radomiu od czerwca do końca września obsłużono blisko 75,5 tys. podróżnych.

- Rozmawiamy z przewoźnikami i touroperatorami o zwiększaniu oferty i rozwijaniu siatki połączeń. Staramy się też o zgodę środowiskową na wykonywanie operacji lotniczych w nocy, jeśli ją uzyskamy to z pewnością staniemy się jeszcze bardziej atrakcyjni dla linii lotniczych – mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

W ciągu pierwszego roku działania z lotniska operowało czterech przewoźników: PLL LOT, Enter Air, Wizz Air i Skyline Express. Wycieczki z wylotem z radomskiego portu oferowało aż 7 biur podróży: ITAKA, Rego Bis, Coral Travel, TUI, Nekera, Greckie Podróże i Anex Tour.

Lotnisko obsługiwało zarówno połączenia regularne jak i czarterowe. W siatce połączeń znalazło się łącznie osiem kierunków: Rzym, Paryż, Preweza, Tirana, Warna, Antalya, Szarm el-Szejk i Larnaka.

Współpracę z Lotniskiem Warszawa-Radom utrzymuje PLL LOT, który w tym sezonie na pokładzie swoich samolotów zabierze pasażerów do: Rzymu, Tirany, Ochrydy i Prewezy. Wizz Air nieprzerwanie od grudnia 2023 operuje do Larnaki na Cyprze i utrzyma rejsy też w lecie. W ofercie biur podróży na wakacje znajdują się wycieczki z wylotem z Radomia do: Antalyi, Tirany i Podgoricy.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych