Piątek 29 września
Michała, Michaliny, Gabriela
RADOM aktualna pogoda

Hala Technologiczna UT-H otwarta. ''To jest dobry czas dla Radomia''

mawi 2013-06-19 17:32:00

Kto wybrał się na otwarcie Hali Technologicznej UT-H zobaczył nie tylko jak uczelnia wykorzystuje najnowsze technologie, ale dostał też potężną dawkę optymizmu dotyczącą rozwoju Radomia i naszego regionu.

Leszek Ruszczyk, wicemarszałek Mazowsza przecina wstegę przed wejściem do Hali Technologicznej

Hala Technologiczna została otwarta uroczyście w środę na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Podczas konferencji poprzedzającej otwarcie uczelnia przedstawiła swe dokonania we współpracy z przedsiębiorstwami. W ten sposób podsumowano projekt pn. "Stworzenie powiązań kooperacyjnych między sferą badawczą a przedsiębiorstwami w celu poprawy konkurencyjności regionu i zwiększenia spójności gospodarczej i społecznej". 

Hala powstała dzięki finansowaniu z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.  Poświęcenia hali dokonał biskup Henryk Tomasik. Rektor UT-H Zbigniew Tomasik dziękując za pomoc i finansowanie inwestycji stwierdził: - Mam nadzieję, że Hala Technologiczna będzie służyła z pożytkiem dla naszej uczelni i przedsiębiorstw, który współpracują z nami. 

- Dziś otwieramy Halę Technologiczną, niedawno otwieraliśmy centrum przetwarzania danych ministerstwa finansów, sa decyzję w sprawie budowy i modernizacji trasy S7 do granic z województwem świętokrzyskim, i kolejowej "ósemki" (obie inwestycje ruszą w przyszłym roku). I decyzja z ostatnich dni: w Radomiu utworzone zostanie centrum powiadamiania ratunkowego dla całego kraju, co da co najmniej 400 miejsc pracy. To jest dobry czas dla Radomia - mówił wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski i dodał: - Te wszystkie inwestycje plus powstające lotnisko sprawia, że w Radomiu już zaczynają szukać miejsca na swoje biznesy mieszkańcy Warszawy.  

- Przy otwarciu tej pięknej hali życzę wszystkim, aby Ziemia Radomska była jak dolina krzemowa, takim magicznym ośrodkiem, w którym spełniają się kolorowe sny. Żeby ściągała nie tylko kapitał ale i mądre głowy. Wtedy sobie na pewno poradzimy - zapewniał wicemarszałek Mazowsza, Leszek Ruszczyk.

- Jeszcze nigdy w tak krótkim czasie nie słyszałem tylu dobrych informacji dla Radomia. Niech mój szef żałuje, że go tu nie ma, zaraz wszystko mu przekażę. Ale najważniejsze, to praca zespołowa. Bez nie było by tej hali. Razem zróbmy coś jeszcze dla Radomia - apelował wiceprezydent miasta, Krzysztof Ferensztajn.  

- Gratuluję UT-H udanego zakończenia kolejnego projektu unijnego, w sumie to już czwarty i 24 mln zł jakie uczelnia wykorzystała ze środków unijnych. Nie wątpią że będą kolejne - stwierdził Mariusz Frankowski, dyrektor MJWPU.

Po tych uprzejmościach oficjele przecieli wstęgę po czym wraz z całą społecznością akademicką zwiedzili Halę Technologiczną.

Wkrótce więcej zdjęć.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych