Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Egzaminy w radomskim WORD zawieszone

dm 2022-08-09 20:59:00

Informujemy, że przynajmniej do 10 sierpnia włącznie w WORD w Radomiu i oddziałach terenowych nie będą przeprowadzane egzaminy - przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

W WORD w Radomiu i oddziałach terenowych w ciągu najbliższych dni nie będzie można potwierdzić swoich umiejętności podczas egzaminów na prawo jazdy. "Informujemy, że w dniach 8-10 sierpnia w Word w Radomiu i oddziałach terenowych nie będą przeprowadzane egzaminy" - poinformował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Oddziały terenowe radomskiego WORD-u mieszczą się w Grójcu i Kozienicach.

Inna sytuacja jest w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Siedlcach. "Wszyscy moi pracownicy są w pracy" - przekazał PAP dyrektor WORD w Siedlcach Radosław Strzaliński.

W poniedziałek Wojciech Dusza z Komitetu Egzaminatorów RP poinformował na konferencji prasowej w Krakowie, że egzaminy nie odbywają się w kilkudziesięciu miastach. Środowisko to domaga się głównie zmiany systemu egzaminowania, który jest - jak wskazują jego przedstawiciele - "archaiczny i przyczynia się do automatyzmu i krzywdzenia osób egzaminowanych".

Egzaminatorzy domagają się też podwyżki minimalnego wynagrodzenia do ok. półtorej średniej krajowej - taka kwota byłaby waloryzacją kwot ustanowionych w 2007 r. Obecnie początkujący egzaminator zarabia nieraz poniżej 3 tys. zł netto, a po kilku latach pracy może liczyć na wynagrodzenie 4-5 tys. zł netto.

Natomiast minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział PAP, że prowadzenie rozmów w sprawie WORD-ów powierzyłem wiceministrowi Rafałowi Weberowi. "Ministerstwo Infrastruktury podtrzymuje wolę dialogu ze środowiskiem egzaminatorów" - podkreślił szef resortu infrastruktury. Według ministra zarówno resort, jak i odpowiedzialni za przeprowadzanie egzaminów, zgadzają się, że należy rozmawiać o zmianach w systemie egzaminowania.

Komentarze naszych czytelników

 • PiS PiSex u nich wszystko pobożnemu

  2022-08-09 21:36:42

  Coś PiS wymyśli i będzie kolejny sex za pracę i praca za sex. 

 • lucjan.

  2022-08-09 23:39:21

  POpaprańcom tylko podwyżki i podwyżki.A KOpa w .UPĘ i DO ROBOTY 

 • ja

  2022-08-10 08:14:13

  To instytucja podległa Struzikowi. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych