Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Dyrektor PUP zwolniony z pracy

dm 2024-06-20 14:06:00

Sebastian Murawski nie jest już dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu - poinformował starosta radomski, Waldemar Trelka.

"Podjąłem dziś niełatwą, ale konieczną decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu stosunku pracy z panem Sebastianem Murawskim, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu w trybie art. 52 Prawa pracy (zwolnienie dyscyplinarne). Ma to związek m.in. z wynikami okresowej kontroli wewnętrznej w PUP. Wykazała ona naruszenia dyscypliny finansów publicznych oraz inne nieprawidłowości. Kolejny audyt w PUP właśnie trwa, a wstępne ustalenia wskazują na możliwe kolejne naruszenia przepisów. Wobec powyższego, jak również z uwagi na brak współpracy dyrektora przy wyjaśnieniu całej sytuacji, postanowiłem rozwiązać z nim umowę o pracę w takim właśnie trybie." - poinformował Waldemar Trelka.

Dziś rano otrzymaliśmy oświadczenie Sebastiana Murawskiego. Publikujemy je w całości poniżej:

"Potwierdzam, że w dniu 19 czerwca 2024 r. Starosta Radomski Waldemar Trelka rozwiązał ze mną bez wypowiedzenia umowę o pracę. Wręczono mi pisemne oświadczenie zawierające przyczyny stanowiące podstawę podjęcia powyższej decyzji, którą uważam za krzywdzącą, jak również niezasadną.

Oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia oparte zostało o przyczyny i okoliczności faktyczne, którym stanowczo zaprzeczam.

Ze względu na powyższe, zamierzam dochodzić swych roszczeń na drodze postępowania sądowego.

Pragnę podziękować pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu za ostatnie cztery niełatwe, ale jakże owocne lata wspólnej pracy. Praca z Wami to był zaszczyt."

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych