Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Dodatkowe pieniądze na inwestycje w oświacie

dm, UM Radom 2023-05-11 17:35:05

X Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego wzbogaci się o salę do gimnastyki korekcyjnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Z kolei dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 zostanie zakupiony autobus, który będzie dowoził do szkoły dzieci z orzeczeniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dziś zostały podpisane umowy w sprawie dofinansowania obu inwestycji.

- Bardzo się cieszę, że projekt rozbudowy X Liceum Ogólnokształcącego uzyskał dofinansowanie. To na pewno inwestycja bardzo wyczekiwana zarówno przez dyrekcję, jak i uczniów szkoły. Gratuluję determinacji w staraniach o pozyskanie na ten cel pieniędzy. Cieszę się, że Radom sięgnął także po pieniądze na zakup autobusu w ramach nowego programu wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski

Na rozbudowę X LO, w którym kształci się kilkudziesięciu uczniów z niepełnosprawnościami, miasto otrzymało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przyznana kwota wynosi ponad 530 tys. złotych. Zgodnie z projektem, nowy, parterowy budynek będzie miał całkowitą powierzchnię 140 metrów kwadratowych. Oprócz sali do ćwiczeń, znajdzie się tam też niezbędne zaplecze, w tym sanitariaty. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to sierpień 2024 roku.

Z kolei na zakup autobusu dowożącego do szkół dzieci z niepełnosprawnościami miasto otrzyma 245 tys. zł. Zostanie on zakupiony w tym roku i będzie w zarządzie Publicznej Szkole Podstawowej nr 14.

- To bardzo ważne projekty, wprost skierowane do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Dziękuję za dobre dla Radomia decyzje. Każde zewnętrzne wsparcie jest dla nas niezbędne zwłaszcza w sytuacji, gdy nie możemy liczyć na pieniądze europejskie - podkreśla prezydent Radosław Witkowski. - Dziękujemy za wsparcie i oczywiście liczymy na jeszcze więcej bo potrzeb w oświacie jest bardzo dużo. Pieniądze są potrzebne, a niestety na pomoc ze strony rządu nie możemy liczyć. Dopóki nie zmieni się system finansowania oświaty, wszystkie samorządy, zwłaszcza te duże, będą co roku borykały się z dużymi brakami - dodaje wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Galeria zdjęć

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych