Niedziela 4 czerwca
Franciszka, Karola, Go¶cimiła
RADOM aktualna pogoda

XIV Bieg Kazików

dm 2022-03-18 09:26:00

Już po raz czternasty, 27 marca 2022 r., na radomskich ulicach rozegrany zostanie Bieg Kazików. Tradycyjnie trasa biegu przebiega przez ścisłe centrum miasta, a start i meta zlokalizowana zostanie na miejskim deptaku, przed Urzędem Miejskim.

Dotychczas, organizatorzy, UKS Technik Radom i Urząd Miejski w Radomiu, przyjęli już ponad 700 zgłoszeń do biegów.

- O godzinie 11:00 rozpoczynamy startem Biegów Dzieci w kategoriach przedszkolaków i szkół podstawowych. Na godzinę 12:00 planujemy start do biegu dobroczynnego „RazemdlaMarka”. Celem biegu jest pomoc w rehabilitacji tego młodego chłopca. Do 24 marca możemy się zapisać do biegów przez stronę www.radombiega.pl - przypomina Artur Błasiński, dyrektor biegu.

Do biegów dzieci zapisujemy się tylko w dniu startu na minimum 30 min przed biegiem. Chociaż do imprezy pozostało ponad tydzień, warto już dziś zgłosić się do startu. Wierzymy, że wzorem ubiegłych lat, na radomskich ulicach rywalizować będzie ponad tysiąc osób - mówią organizatorzy.

Bieg rozegrany zostanie na dystansie 10 kilometrów. Trasa, to pętla o długości 5 km, którą uczestnicy pokonują dwukrotnie. Prowadzi przez centrum Radomia, ulicami: Żeromskiego, Podwalną, Rynkiem, Reja, Struga, przez plac Jagielloński, Stańczyka, Niedziałkowskiego, Słowackiego oraz przez Park Kościuszki.

Przed biegiem głównym rozegrane zostaną biegi towarzyszące. Przypominamy, że zmagania rozpoczną się od biegów dzieci. Przewidziano nagrody dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych. Na nagrody mogą liczyć najlepsza radomianka i radomianin.

- Stawiamy na bezpieczeństwo, dlatego nie zabraknie służb medycznych, funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej, a impreza będzie ubezpieczona przez wiodące towarzystwo ubezpieczeniowe - podkreśla Błasiński.

Więcej informacji na stronie www.radombiega.pl.

Link do zapisów - tutaj.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych