Niedziela 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Setki radomian przebiegło 1918 metrów, by uczcić niepodległość [ZDJĘCIA]

bach 2015-11-11 13:15:00

Trzeci Radomski Bieg Niepodległości odbył się dziś z udziałem kilkuset radomian. Startujący przed biegiem otrzymali od organizatorów flagi narodowe oraz biało-czerwone koszulki "Siła w Precyzji". Ponadto tuż przed biegiem w niebo wypuszczono w sumie 300 białych i czerwonych balonów.

Organizatorem biegu było Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”. Przed rozpoczęciem zmagań delegacja uczestników biegu złożyła kwiaty pod Pomnikiem Czynu Legionów. Rozgrzewkę przed biegiem zapewnili instruktorzy z klubu Pop Gym.

Trasa i dystans nie były przypadkowe. Start i meta znajdowały się w rynku przy Pomniku Czynu Legionów. Uczestnicy biegu pokonali trasę wiodącą przez ulicę Rwańską, Żeromskiego, aż do Urzędu Miejskiego, a następnie wrócili na rynek. Dystans, o długości 1918 metrów, nawiązuje do daty odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród startujących były dzieci, młodzież, całe rodziny, seniorzy. Każdy biegł, by uczcić 11 listopada. Dla uczestników biegu zostało przygotowanych 500 okolicznościowych medali. - To świetna alternatywa do uczczenia Dnia Niepodległości. Niektórzy świętują ten dzień przed telewizorem, ja przyszedłem pobiec - powiedział tuż po przekroczeniu mety jeden z uczestników Biegu Niepodległości. W biegu wziął także udział sekretarz Radomia, Rafał Czajkowski.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych