Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Ruta punktuje w Kartingowych Mistrzostwach Polski

cir 2024-06-12 11:53:00

15-letni Aleksander Ruta pokazał równe tempo i wywalczył kolejne punkty podczas wyścigów drugiej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski w Słomczynie.

Aleksander Ruta na pierwszym plane

Startujący w kategorii Senior Rok GP kierowca ekipy Pantano Team Poland rozpoczął weekend w Słomczynie od nieco pechowej czasówki, po której był jednak w stanie przebić się z dwunastego na ósme miejsce w pierwszym z czterech biegów finałowych. Dwa kolejne Ruta także kończył na ósmej lokacie, pokazując równe tempo i powtarzalność w stawce 15 zawodników i zawodniczek.

Swój najlepszy wyścig kierowca Automobilklubu Radomskiego przejechał na sam koniec zawodów, przebijając się podczas czwartego biegu na wysokie, szóste miejsce. Dzięki punktom wywalczonym we wszystkich czterech wyścigach warszawianin zakończył całe zawody na solidnym, siódmym miejscu i na taką samą pozycję awansował także w klasyfikacji generalnej sezonu. Za dwa tygodnie Pantano Team Poland wystartuje w kolejnej rundzie serii Rok Cup Poland, która odbędzie się w Bydgoszczy.

- Liczyliśmy oczywiście na więcej, ale mieliśmy trochę pechowy początek weekendu, co odbiło się na naszych przygotowaniach do biegów finałowych – mówi Aleksander Ruta. – Byłem jednak w stanie walczyć w czołowej dziesiątce w naprawdę mocnej stawce, finalnie przebijając się na szóstą lokatę w czwartym biegu, co jest solidnym wynikiem. Dziękuję całej ekipie za ciężką pracę i nie mogę się już doczekać kolejnych zawodów.

- Olek pokazał w ten weekend nie tylko świetne tempo, ale także wytrwałość, zaangażowanie i walkę do samej mety, za co chciałbym mu bardzo podziękować w imieniu całej ekipy – dodaje szef zespołu i manager kierowcy, Jakub Wysocki. – Niestety, z powodów niezależnych od nas czasówka nie poszła po naszej myśli, ale Olek dał z siebie wszystko i walczył do samego końca. Zakończył zawody mocnym akcentem i świetnym, czwartym wyścigiem, co pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć na kolejne wyścigi w Bydgoszczy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych