Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Radomka zagra w europejskich pucharach!

dm, radomka.com 2024-07-10 13:02:00

MOYA Radomka Radom w sezonie 2024/2025 zagra w europejskich pucharach. Klub poinformował także o zakontraktowaniu reprezentantki Polski - Kamili Witkowskiej.

autor: radomka.com

Informację podano na konferencji prasowej, która odbyła się w hali Radomskiego Centrum Sportu. Początkowo klub miał grać w Pucharze Challenge, ale ostatecznie będzie to bardziej prestiżowy Puchar CEV.

Radomski klub, mimo, że zajął 6. miejsce w poprzednim sezonie Tauron Ligi, będzie reprezentował nasze miasto i kraj na arenie międzynarodowej. Stało się to ze względu na wycofanie z rozgrywek Chemika Police.

- To historyczna chwila dla Radomia, dla radomskiej kobiecej siatkówki. I dzisiaj, możemy Wam to oficjalnie ogłosić, że w przyszłym sezonie zagramy w europejskich pucharach. Zbudowaliśmy bardzo fajny zespół i myślę, że mamy argumenty, żeby tam powalczyć. To będzie wiele fajnych chwil, żeby wspólnie przeżywać to e emocje na europejskim poziomie - powiedział Thomas Renard-Chardin, Prezes Radomka S.A.

- Kiedy ponad dziesięć lat temu podejmowałem decyzję o budowie tej nowoczesnej hali, mówiłem wprost, żeby to miejsce było domem dla naszych eksportowych drużyn. Że ten obiekt jest gotowy na większe wyzwania i takim wyzwaniem są europejskie puchary. To już jest fakt, że w nadchodzącym sezonie zobaczymy tu na parkiecie europejskie drużyny, które będą rywalizowały z naszymi siatkarkami. Ja, jako Prezydent jestem szczególnie dumny i cieszę się, że miasto podejmuje takie wyzwania wspólnie z działaczami sportowymi - dodał Prezydent Miasta Radomia, Radosław Witkowski.

Na konferencji zaprezentowano również nową zawodniczkę, którą została 32-letnia środkowa, Kamila Witkowska. Jest to reprezentantka Polski, która niedawno zdobyła brązowy medal Ligi Narodów, jednak ostatecznie nie znalazła się w kadrze na Igrzyska Olimpijskie.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych