Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Radomka z szóstą porażką

dm 2022-12-19 15:15:00

W meczu 8. kolejki Tauron Ligi siatkarki Moya Radomki Lotnisko Warszawa-Radom przegrały na wyjeździe 0:3 z mistrzem Polski, Chemikiem Police. Dla zespołu trenera Błażeja Krzyształowicza to szósta porażka w sezonie.

autor: Tauron Liga

Siatkarki MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom w meczu wyjazdowym 8. kolejki Tauron Ligi 2022/2023 zmierzyły się z drużyną Grupa Azoty Chemik Police. Niestety po jednostronnym spotkaniu, nasza drużyna musiała uznać wyższość rywalek, przegrywając z siatkarkami Chemika Police 3:0. Bilans spotkań drużyny z Radomia do tej pory nie wygląda korzystnie. Siatkarki Radomki w tym sezonie wygrały tylko 2 mecze z 8.

Drużyna Chemika Police od początku przejęła inicjatywę w meczu zdobywając prowadzenie 7:3. Siatkarki z Radomia w pierwszej odsłonie meczu musiały cały czas gonić wynik. Po nieudanym ataku Gosi Jasek, Radomianki przegrywały już 15:5. Siatkarki z Polic w drugiej fazie seta, po udanym bloku prowadziły już 20:8. Radomianki jednak nie zdołały dogonić Policzanek i przegrały pierwszego seta 25:14.

W drugiej odsłonie meczu, gospodynie podobnie jak w pierwszym secie, dominowały od samego początku. Po skutecznym ataku Martyny Czyrniańskiej siatkarki z Polic prowadziły już 13:5. Radomianki po kilku udanych akcjach, powoli odrabiały straty (15:11). W dalszej fazie drugiej odsłony meczu, siatkarki Chemika Police utrzymywały dużą przewagę punktową (22:12). Siatkarki Radomki do końca walczyły, jednak drugi set padł łupem gospodyń (25:16) i tym samym Radomianki przegrywały już 2:0 w spotkaniu.

Trzeciego seta, niezmiennie siatkarki z Polic rozpoczęły od znaczącej przewagi (5:1). Jednak Radomianki nie dawały za wygraną. W swoim tempie odrabiały straty. Po skutecznym ataku Gosi Jasek był tylko jeden punkt różnicy (7:8). Siatkarki Radomki, po tym jak rywalki uciekły na kolejne kilka punktów, potrafiły już po raz trzeci doprowadzić do remisu w spotkaniu (11:11; 13:13; 16:16). Drużyna z Radomia nie dawała za wygraną i wypracowała sobie jednopunktową przewagę 19:18. W trzeciej odsłonie spotkania, walka była bardzo wyrównana, drużyny na zmianę obejmowały prowadzenie. Radomianki walczyły o każdą piłkę, jednak rywalki tym razem były lepsze i zakończyły spotkanie wygraną 3:0

W następnej kolejce radomianki zagrają u siebie z ŁKS-em Łódź. Spotkanie odbędzie się w piątek (30 grudnia) o godz. 19.

Chemik Police - Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom 3:0 (25:14, 25:16, 25:23)

Chemik: Cipriano 6, Korneluk 8, Brakocevic-Canzian 3, Wasilewska 8, Łukasik 8, Oveckova 1, Stenzel (libero) oraz Almeida de Sousa 1, Czyrniańska 12, Jagła (libero), Sikorska 11, Pol.

Radomka: Świrad, Bugg 1, Jasek 17, Murek 10, Łukasik 7, Biała 2, Strasz (libero) oraz Zaborowska, Adamek (libero), Moskwa 1.

MVP: Lenka Oveckova (Chemik).