Czwartek 2 maja
Zygmunta, Atanazego, Anatola

Radomiak zremisował w sparingu z Widzewem

dm, radomiak.pl 2024-01-14 09:43:02

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka zremisowali 2:2 z ligowym rywalem, Widzewem Łódź. Bramki dla Zielonych zdobyli Lisandro Semedo i Leonardo Rocha.

autor: Marek Kwasowski/radomiak.pl

W 19. minucie łodzianie objęli prowadzenie, gdy Alberta Posiadałę pokonał Dawid Tkacz. Po czterech minutach do wyrównania doprowadził Lisandro Semedo, który wykorzystał niezłe zagranie Jana Grzesika.

W drugiej połowie Widzew ponownie wygrywał - Ignacy Dawid ładnym uderzeniem zmusił do kapitulacji Filipa Majchrowicza. Radomiak jednak znów szybko odpowiedział - Leonardo Rocha wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Christosa Donisa.

Do końca spotkania oba zespoły miały swoje kolejne okazje, jednak dobrze w bramkach zachowywali się golkiperzy Radomiaka i Widzewa, stąd sparing zakończył się zasłużonym remisem. Dodajmy, że nieoficjalny debiut w zielono-białych barwach zaliczył Vagner, który popisał się kilkoma skutecznymi zagraniami.

RETRANSMISJA - TUTAJ.

W czwartek nasza drużyna wyjedzie na zagraniczne zgrupowanie. Obóz w tureckim Belek potrwa od 18 do 30 stycznia.

ZDJĘCIA - TUTAJ.

Radomiak Radom - Widzew Łódź 2:2 (1:1)
Lisandro Semedo 23, Leonardo Rocha 67 - Dawid Tkacz 19, Ignacy Dawid 62

Radomiak: 12. Albert Posiadała (31, 31. Wiktor Koptas) - 13. Jan Grzesik, 16. Raphael Rossi, 92. Mike Cestor, 33. Dawid Abramowicz - 7. Lisandro Semedo, 53. Tiago Matos (37, 9. Leândro), 6. Michał Kaput, 27. Rafał Wolski, 9. Leândro (32, 10. Vágner Dias) - 18. Krystian Okoniewski. (II połowa) 31. Wiktor Koptas (61, 1. Filip Majchrowicz) - 70. Józef Kolasa, 5. Pedro Justiniano, 14. Damian Jakubik, 11. Daniel Pik - 10. Vágner Dias (62, 37. Mikołaj Molendowski), 77. Chrístos Dónis, 8. Luizão, 96. Dominik Sokół (86, 19. Dawid Konopka), 21. Jakub Snopczyński - 17. Leonardo Rocha.

Widzew: (I połowa) 85. Jan Krzywański - 30. Paweł Zieliński, 4. Mateusz Żyro, 2. Luís Silva, 14. Andrejs Cigaņiks - 10. Fran Álvarez, 35. Marek Hanousek, 17. Dawid Tkacz - 92. Fábio Nunes, 3. Jordi Sánchez, 20. Bartłomiej Pawłowski. (II połowa) 85. Jan Krzywański - 29. Patryk Stępiński, 4. Mateusz Żyro (62, 15. Wiktor Preuss), 6. Paweł Kwiatkowski, 2. Luís Silva (74, 37. Hubert Lenart) - 44. Dominik Kun, 35. Marek Hanousek (62, 24. Filip Przybułek), 88. Ignacy Dawid - 18. Ernest Terpiłowski, 3. Jordi Sánchez (62, 90. Imad Rondić), 47. Antoni Klimek.

Żółte kartki: Zieliński, Fábio Nunes, Cigaņiks - Raphael Rossi, Luizão.