Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu

dm, MOSiR 2024-03-27 13:42:02

Takiego turnieju w Radomiu nie było od lat. Zanim najlepsze ekipy Starego Kontynentu zagrają o Puchar Henriego Delaunaya, reprezentacje naszych szkół podstawowych czeka rywalizacja w turnieju Mini Euro Radom 2024.

autor: Dariusz Osiej/MOSiR

Fani futbolu w Polsce świętują od wtorku awans biało-czerwonych do turnieju finałowego Euro 2024. Reprezentacje radomskich szkół od kilku tygodni natomiast już szlifują formę przed wyjątkowymi rozgrywkami, które stoczą na wzór europejskiego czempionatu. Rywalizacja toczyć się będzie na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Inauguracja zmagań nastąpi 5 kwietnia. Wielki finał zaplanowany został na 17 kwietnia.

Do zmagań przystąpią reprezentacje szkół podstawowych, które na czas Mini Euro Radom 2024 będą reprezentować poszczególne kraje. Do rywalizacji przystąpią więc: PSP 2 (Czechy), PSP 3 (Polska), PSP 5 (Belgia), PSP 9 (Szwajcaria), PSP 13 (Hiszpania), PSP 15 (Francja), PSP 18 (Austria), PSP 21 (Holandia), PSP 22 (Portugalia), PSP 23 (Szkocja), PSP 24 (Turcja), PSP 28 (Włochy), PSP 29 (Niemcy) i PSP 34 (Anglia).

- Największą satysfakcję sprawił nam odzew, z jakim się spotkaliśmy. Opiekunowie drużyn przekonują, że młodzi piłkarze, gdy tylko pojawiła się informacja o turnieju, codziennie przypominali swoim wychowawcom o zgłoszeniu - tłumaczy Michał Podlewski, koordynator Mini Euro Radom 2024. - Co ciekawe, w tym roku będziemy mieli wysyp tego typu imprez w całej Europie, ale najprawdopodobniej to w Radomiu odbędzie się pierwsza z nich - dodaje. - Mamy nadzieję, że turniej będzie okazją dla wielu młodych adeptów futbolu, żeby objawić swój talent i wykonać kolejny krok w stronę realizacji sportowych marzeń.

Organizatorem Mini Euro Radom 2024 jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu. Turniej realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomia.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych