Czwartek 2 maja
Zygmunta, Atanazego, Anatola

Porażka Radomiaka w pierwszym sparingu

dm, radomiak.pl 2023-07-01 19:35:00

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka przegrali 1:2 w Kępie k. Sochocina z ligowym rywalem - Jagiellonią Białystok.

W 3. minucie Luizao pięknym strzałem z dystansu wyprowadził Zielonych na prowadzenie. Następnie przycisnęli rywale i Taras Romanczuk wyrównał uderzeniem głową. W kolejnych minutach gra się wyrównała, odnotowaliśmy dużo fauli na Leandro, bliski strzelenia gola był Dawid Abramowicz, ale do przerwy nie oglądaliśmy więcej bramek.

Druga połowa rozpoczęła się od ładnego trafienia Jesusa Imaza. Jagiellonia objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania. Radomiak choć próbował składnych akcji, głównie skrzydłami, to nie zdołał w tej części gry pokonać bramkarzy ekipy z Białegostoku i starcie zakończyło się wynikiem 2:1 dla "Jagi".

W środę Zieloni zagrają w Warce z GKS-em Tychy.

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 2:1 (1:1)
Taras Romanczuk 19, Jesús Imaz 53 - Luizão 3

Jagiellonia: (I połowa) 1. Zlatan Alomerović - 20. Kacper Tabiś, 72. Mateusz Skrzypczak, 17. Adrián Diéguez, 5. Bojan Nastić - 8. Nené, 6. Taras Romanczuk, 7. Dominik Marczuk, 18. Tomasz Kupisz - 11. Jesús Imaz, 10. Afimico Pululu. (II połowa) 1. Zlatan Alomerović (70, 66. Miłosz Piekutowski) - 19. Paweł Olszewski, 3. Dušan Stojinović, 72. Mateusz Skrzypczak, 27. Bartłomiej Wdowik - 18. Tomasz Kupisz, 6. Taras Romanczuk (70, 22. Oliwier Wojciechowski), 19. Michal Sáček, 77. Wojciech Łaski - 11. Jesús Imaz (70, 42. Krzysztof Toporkiewicz), 28. José Naranjo (80, 51. Alan Rybak).

Radomiak: (I połowa) 1. Filip Majchrowicz - 21. Jakub Snopczyński, 16. Mateusz Cichocki, 55. Mike Cestor, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro, 77. Chrístos Dónis, 8. Luizão, 22. Berto Cayarga - 35. Jean Franco Sarmiento, 18. Krystian Okoniewski. (II połowa) 31. Krzysztof Bąkowski - 14. Damian Jakubik, 29. Raphael Rossi, 36. Aleksander Gajgier, 33. Dawid Abramowicz (69, 5. Hélder Sá) - 7. Lisandro Semedo (69, 11. Daniel Pik), 91. Michał Kaput, 37. Mikołaj Molendowski, 15. Frank Castañeda, 30. Edi Semedo - 2. Pedro Henrique.

Żółta kartka: Romanczuk.