Czwartek 2 maja
Zygmunta, Atanazego, Anatola

Półmaraton Radomskiego Czerwca '76 za nami

dm, UM Radom 2023-06-19 08:32:00

Ponad 550 zawodników i zawodniczek wzięło udział w 11. Półmaratonie Radomskiego Czerwca '76. Biegi uliczne to każdego roku jedno z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów kolejnych rocznic Radomskiego Protestu Robotniczego.

Meta tegorocznego biegu znajdowała się w hali Radomskiego Centrum Sportu. Trasę o długości nieco ponad 21 kilometrów najszybciej pokonał Władysław Pryamow, który uzyskał czaqs 01:06:10. Drugie miejsce zajął Mateusz Mrówka, a trzecie - radomianin, Mateusz Kaczor. Wśród pań zwyciężyła Lidia Czarnecka z czasem 01:22:44. Druga była Dominika Stelach, a trzecia Anna Pawlikowska.

Oprócz biegu głównego odbyła się też "Czerwcowa piątka", czyli bieg i marsz nordic walking na dystansie pięciu kilometrów, a także biegi dzieci i młodzieży oraz bieg Mila Radości - Dumne Warchoły.