Wtorek 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Kolejna porażka Czarnych

dm, wksczarni.pl 2023-01-09 08:53:00

W spotkaniu 19. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na wyjeździe 1:3 z PSG Stal Nysa. Dla podopiecznych trenera Pawła Woickiego to już siedemnasta porażka w tym sezonie.

autor: wksczarni.pl

Pierwsze dwa sety były wyrównane. Pierwszą partię mogli, a nawet powinni wygrać "Wojskowi", ale fatalne ich błędy w końcówce, sprawiły, że to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa w tym secie. W kolejnej partii radomianie aż takich błędów już nie popełniali i wygrali do 21. Niestety, kolejne dwa sety dość łatwo padły łupem Stali i to drużyna z Nysa triumfowała 3:1.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z Treflem Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (15 stycznia) o godz. 17:30.

PSG Stal Nysa - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (29:27, 21:25, 25:20, 25:20)

Stal: El Graoui (10), Jankowski (2), Gierzot (18), Ben Tara (25), Zhukouski (2), Abramowicz (8), Dembiec (libero) oraz Biniek (libero), Buszek, Miyaura, Szczurek, Zerba (2) i Kwasowski (3).

Czarni: Schulz (14), Nowak, Tammemaa (7), Łukasik (11), Lemański (14), Firszt (14), Masłowski (libero) oraz Rusin, Gąsior, West i Ostrowski.

MVP: Wassim Ben Tara (Stal).