HydroTruck wygrał na inaugurację sezonu

dm 2022-09-25 17:10:00

W meczu 1. kolejki rozgrywek Suzuki 1. Ligi koszykarze HydroTrucku Radom pokonali w hali RCS 99:91 Polonię Bytom.

autor: Dariusz Osiej/MOSiR Radom

W Radomiu spadkowicz podejmował beniaminka. HydroTruck wygrał z BS Polonią Bytom 99:91. Gospodarze prowadzili nawet 47:25, ale rywale w trzeciej kwarcie zdobyli 33 punkty i byli blisko odrobienia wszystkich strat. W czwartej kwarcie było tylko 86:83, ale końcówka należała do Kaheema Ransoma.

HydroTruck trafił 18/42 rzutów z dystansu. Osiem "trójek" umieścił w koszu amerykański rozgrywający. Kaheem Ransom trafił łącznie 13/34 prób z gry. Zdobył 38 punktów. Miał też 10 asyst i dziewięć zbiórek. Jakub Zalewski dołożył 26 "oczek" (5/10 za trzy) i sześć asyst. Po drugiej stronie 22 punkty i osiem zbiórek miał Michał Chrabota - czytamy na SportoweFaktyWP.pl.

HydroTruck Radom - Polonia Bytom 99:91 (25:16, 29:22, 23:33, 22:20)

HydroTruck: Ransom 38 (8), Zalewski 26 (5), Jeszke 10, Sowa 3 (1), Patoka 2 oraz Olender 12 (4), Pietras 6, Wall 2.

Polonia: Cgrabota 22 (2), Piechowicz 18 (1), Szczepanik 16 (1), Dąbek 17 (4), Zygmunciak 5 (1) oraz Krakowiak 9, Deja 3, Chorab 1.